Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze tylko dla zaszczepionych kibiców

Rząd Kataru zapowiedział, że w Mistrzostwach Świata 2022 w Katarze będą mogli uczestniczyć tylko zaszczepieni przeciw COVID-19 kibice. Fot. Flickr

Rząd Kataru ogłosił, że każdy, kto będzie chciał wziąć udział w Mistrzostwach Świata, które odbędą się w tym kraju w przyszłym roku, musi zostać w pełni zaszczepiony przeciw COVID-19.

1,5 miliona kibiców ma przyjechać na Mistrzostwa Świata 2022

Przewiduje się, że podczas największego na świecie turnieju piłki nożnej, który odbędzie się w listopadzie przyszłego roku, do krajów Zatoki Perskiej przyjedzie nawet 1,5 miliona kibiców z całego świata.

Milion dawek szczepionek dla gości

Rząd Kataru planuje zapewnić milion dawek dla nieszczepionych gości, jeśli będzie taka potrzeba.

Negocjujemy zakup miliona dawek szczepionek przeciw COVID-19, by była możliwość zaszczepienia kibiców, którzy przyjadą do nas na mistrzostwa – ujawnił Agencji Reutera szejk Khalid bin Khalifa bin Abdulaziz al-Thani, premier Kataru.

Katar wydał miliardy dolarów na przygotowania do Mistrzostw 2022. Jest pierwszym krajem na Bliskim Wschodzie, który będzie gościł ten turniej.

Mistrzostw Świata w Katarze mają być wolne od COVID-19

W kwietniu szejk Mohammed bin Abdulrahman al-Thani, minister spraw zagranicznych Kataru, powiedział, że opracowywane są programy szczepień dla uczestników Mistrzostw Świata, aby mieć pewność, że to wielkie sportowe wydarzenie będzie wolne od COVID-19. Gianni Infantino, prezes FIFA, zapowiedział już w lutym, że w przyszłym roku mecze Mistrzostw Świata będą rozgrywane na pełnych stadionach.

Katar obecnie podaje swoim obywatelom i mieszkańcom szczepionki przeciw COVID-19 firm Pfizer-BioNtech i Moderna. Około 57 procent populacji otrzymało dotąd jedną dawkę, a 44 procent zostało w pełni zaszczepionych.

Przeczytaj też:

Powiązane

18 maja: imieniny i święta typowe i nietypowe

Wyniki Lotto 17.05.2022, wtorek [Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa, Ekstra Pensja, Ekstra Premia] i EuroJackpot

Szakszuka zamiast jajecznicy? Sprawdź przepis!