Miłość i wojna – czy miłość jest warta więcej niż życie?

okładka "Miłość i Wojna" Max Czornyj

Dziś premiera powieści „Miłość i wojna” autorstwa Maxa Czornyja Wydawnictwa Filia, która opowiada o zakazanej miłości w czasach wojny. Książkę mogą Państwo wygrać w konkursie na antenie Radia Pogoda

Czy miłość ma szanse w trudnym czasie wojny?

Łódź. Ziemia Obiecana. 1938 rok.

Świat rodzących się fortun i okrutnej biedy. W życiu Franciszka Brilke, człowieka wielu kultur i narodowości, pojawia się tajemnicza kobieta, Ewa. Za jej sprawą odmienia się życie wielu pozornie niezwiązanych ze sobą osób. Wkrótce świat opanowuje wojenne szaleństwo, które każe na nowo zdefiniować istotę człowieczeństwa. Europa nieuchronnie zmierza ku tragedii drugiej wojny światowej. Czy zakazana miłość ma szansę przetrwać w obliczu hekatomby śmierci? Czy jest warta więcej niż życie?
Blisko osiem dekad po wojnie pewna staruszka dostaje plik wiadomości. Kryje się w nich prawda nie tylko o jej ojcu, ale przede wszystkim o niej. Czy odważy się poznać odpowiedź na najważniejsze pytanie – kim jest? Czy u schyłku życia zaakceptuje, że nic nie było takie, jakim jej się wydawało?


MIŁOŚĆ I WOJNA to opowieść o pięknie duszy oraz nadziei. O grzechach i ich odkupieniu. To jednak przede wszystkim historia miłości na przekór wszelkim przeciwnościom. Na przekór wojnie, zazdrości oraz tajemnicom czasów minionych.

Max Czornyj fot. Bartosz Pussak

Max Czornyj – adwokat i wszechstronny autor bestsellerowych kryminałów, thrillerów psychologicznych oraz powieści obyczajowych. Łączna sprzedaż jego książek sięga setek, tysięcy egzemplarzy. Pochodzi z Lublina, gdzie cały czas mieszka. Jego rodzina ma korzenie rusińskie i niemieckie, a on sam mocno związany jest również z Włochami. Tam pracował w kancelarii adwokackiej i skutecznie zaszczepił się w tamtejszym klimacie. Pasjonuje go broń czarno prochowa -rewolwery Colta i Remingtona. Kolekcjonuje antyki, przede wszystkim sztychy, zegary, zegarki, również zabytkowe meble

Książka do zdobycia na antenie Radia Pogoda w tym tygodniu, podczas audycji „Radio Pogoda- najpiękniejsze melodie”

Autor powieści Max Czornyj będzie gościem Anny Stachowskiej w programie Gość Radia Pogoda 30 marca o godzinie 22:00 – Zapraszamy!

Powiązane

Narodowa Perła Gruzji już jesienią na deskach Auli Artis w Poznaniu! [WYGRAJ BILETY]

„Listy do Gestapo” nowa powieść Marii Paszyńskiej

Projekt PONADCZASOWI: Dlaczego człowiek czuje się dobrze, jak pomaga? [POSŁUCHAJ]