Mazowieckie – gdzie na grzyby 2022? - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Mazowieckie – gdzie na grzyby 2022?

Mazowieckie – gdzie na grzyby 2022?

,

Sprawdź, gdzie wybrać się na grzybobranie w Warszawie i okolicach. Województwo mazowieckie ma do zaoferowania kilka niezłych miejsc.

Warto zacząć od tego, że grzyby najlepiej czują się w zacienionym i wilgotnym mikroklimacie, dlatego w takich miejsach należy ich szukać, zwłaszcza kiedy lato jest suche. Natomiast występują również takie gatunki, które wybierają półcień lub miejsca słoneczne. Warto także pamiętać, że rosną one w symbiozie z różnymi gatunkami drzew. Ta wiedza na pewno przyda się na grzybobraniu.

Mazowieckie – gdzie na grzyby?

Mieszkańcy Mazowsza, a także turyści, którzy mają chęć wybrać się na grzybobranie mają do wyboru parę naprawdę urokliwych i obfitych w grzyby kierunków. Oto najpopularniejsze miejsca wśród mazowieckich grzybiarzy:

  • okolice Starej Miłosnej i Białobrzegów
  • uroczysko leśne Zielony Ług
  • Międzylesie
  • Wólka Radzymińska
  • Rajszewo
  • Mostówka pod Wołominem
  • Celestynów
  • Chrosna

Nie wiem czy grzyb jest jadalny – co robić?

W sytuacji, gdy nie wiesz, czy okaz w twoim koszyku jest jadalny czy trujący, możesz udać się z nim do najbliższej stacji sanepidu. Pracownicy stacji pomogą ustalić, czy masz do czynienia z przypadkiem trującym czy jadalnym. Należy pamiętać, aby nigdy nie zbierać grzybów, które wydają się nam podejrzane. Województwo mazowieckie dysponuje wieloma stacjami epidemiologicznymi. Ma je m.in. Warszawa, Białobrzeg, Grodzisk Mazowiecki, Otwock czy Pruszków.

Uwaga!

Dla wszystkich naszych Czytelników mamy coś naprawdę wyjątkowego. Przygotowaliśmy niezwykle ciekawe quizy z różnych kategorii. Największą niespodzianką jest to, że po rozwiązaniu quizu jest szansa na wygranie nawet 50 tys. złotych! Kliknij i sprawdź

Zobacz też:

Zobacz video: Myślisz, że dobrze używasz kremu z filtrem? Sprawdź!

Tagi

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >