Maseczki na twarzy w 2022 roku? Tego chce TSA

W samolotach USA maseczki na twarzy obowiązkowe do połowy stycznia 2022 roku Fot. Elly Johnson/Unsplash

Maseczki na twarzy w samolotach amerykańskich linii lotniczych trzeba będzie nosić do początku przyszłego roku. TSA wydłużyła ten obowiązek.

Amerykańska Agencja ds. Bezpieczeństwa Transportu (TSA) wydłużyła o kolejne cztery miesiące obowiązek noszenia przez wszystkich przylatujących do Stanów Zjednoczonych pasażerów maseczek na twarzy. Ma to na celu zapobiec rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusa.

We wtorek TSA ogłosiła, że opisywany obowiązek zasłaniania nosa i ust zostaje wydłużony co najmniej do 18 stycznia. Wcześniej miał przestać obowiązywać 14 września. Przepisy stosuje się do wszystkich podróżujących amerykańskimi liniami lotniczymi i obowiązują od początku tego roku.

Dlaczego wydłużono obowiązek?

Wydłużenie czasu obowiązywania te dyrektywy spowodowane jest zwiększoną liczbą przypadków COVID-19 na całym obszarze USA. W przeważającej części za nowe przypadki zakażeń odpowiedzialny jest wariant Delta, który jest bardziej zaraźliwy, łatwiej się przenosi i – jak ostrzega rządowa agencja CDC – jest również większym wyzwaniem dla szczepionek (choć wciąż chronią one przed poważnym przebiegiem oraz śmiercią w wyniku choroby).

Jak powiedziała szefowa amerykańskiego Związku Zawodowego Stewardess, Sara Nelson, to bardzo dobra decyzja:

„Podróżowanie samolotem odbywa się w najbardziej kontrolowanej przestrzeni, regulowanej wieloma protokołami bezpieczeństwa, co umożliwia nam służenie podróżnym. W ruchu powietrznym jesteśmy odpowiedzialni za umożliwienie bezpiecznego przemieszczania się i staramy się dokładać do ogólnego poziomu bezpieczeństwa, zamiast powodować dodatkowe problemy”.

Jak dotąd amerykańska Federalna Agencja Żeglugi Powietrznej stwierdziła łącznie niemal 3 tysiące przypadków pasażerów naruszających obowiązek noszenia maseczek w samolotach nałożony przez amerykański rząd.

Sprawdź też:

Powiązane

14. emerytura w sierpniu – ile wyniesie? [Wyjaśniamy]

Jak dbać o stawy psa?

Wojna na Ukrainie 2022: dzień po dniu