Małgorzata Kożuchowska w Radiu Pogoda [PODCAST]

Gościem Anny Stachowskiej i Radia Pogoda była jedna z najpopularniejszych aktorek- Małgorzata Kożuchowska. 

Niedawno debiutowała również w roli współproducentki filmu „Zołza” w reżyserii Tomasza Koneckiego do scenariusza Ilony Łepkowskiej w którym zagrała główną rolę-premiera na jesieni. Kariera naszego gościa rozkwitła po roli dziennikarki Ewy Szańskiej  w filmach „Kiler” i „Kiler-ów 2-óch”. Sławę i sympatię widzów przyniosły jej też role w serialach: „M jak miłość”„Rodzinka.pl”, „Druga szansa”, „Prawo Agaty” czy serialu „Motyw”. Od 2005 roku jest aktorką Teatru Narodowego w warszawie. I to teatr jest wielką miłością Małgosi. Za swoją ukochaną rolę uważa „Matkę Joannę od Aniołów” w reż. Wojciecha Farugi. 

Jedną z najbardziej wyczekiwanych premier 2021 roku był  film „Gierek”, w którym wciela się w rolę Stanisławy Gierkowej. Zagrała również w realizowanej techniką malarskiej animacji ekranizacji „Chłopów” w reżyserii Doroty Kobieli. Dodatkowo w nominowanej do Oscara za „Twojego Vincenta”, którego premiera jeszcze w tym roku.

7 maja odbyła się premiera dobrze skrojonej komedii nieśmiertelnego Aleksandra Fredry „Mąż i żona” w Teatrze Polonia, przygotowana sprawną ręką Krystyny Jandy, w której  Małgorzata Kożuchowska genialnie wcieliła się w postać Elwiry.

Z Małgosią porozmawialiśmy m.in. o: o pierwszym swoim wywiadzie udzielonym jeszcze na studiach, najnowszych artystycznych projektach, debiucie teatralnym u boku Hanny Skarżanki i Ryszardy Hanin, przeniesiemy się do ery Gierka i podpytamy jak przygotowywała się do roli Stasi, będzie również o smakach i zapachach dzieciństwa i przygodzie z realizacją serii podcastów „Niekończące się historie”, gdzie sprawdziła się w roli współprowadzącej. 

Zapraszamy do podsłuchania rozmowy:

Powiązane

Studio Pogoda: rok 1975! [POSŁUCHAJ PODCASTU]

Maciej Robakiewicz w Radiu Pogoda [PODCAST]

Pocztówka dźwiękowa – powiew Zachodu w PRL