Magda Gessler oszukana - będą kroki prawne
Strona główna » Magda Gessler oszukana – będą kroki prawne

Magda Gessler oszukana – będą kroki prawne

,

Znana restauratorka Magda Gessler padła ofiarą oszustów, przed którymi przestrzega. Co się stało? Wyjaśniamy.

Magda Gessler – restauratorka z ikrą

Magda Gessler jest znaną restauratorką, której ogromną popularność przyniósł prowadzony przez nią program „Kuchenne rewolucje”. W reality show pani Magda odwiedza upadające lokale gastronomiczne i próbuje im pomóc, czyli przeprowadzić w nich rewolucję. Podczas tego procesu często biorą górę emocje, padają ostre słowa, rzucane są oskarżenia a nawet talerze. Magda Gessler do tej pory dała się nam poznać jako osoba krewka, nie dająca sobie w kaszę dmuchać. Jak więc doszło do tego, że została oszukana?

Kradzież wizerunku to też kradzież

Magda Gessler oprócz tego, że prowadzi „Kuchenne Rewolucje” prowadzi też konto na Instagramie, na którym dzieli się z fanami zdjęciami ze swych podróży, życia rodzinnego i potraw, które je. Tym razem wykorzystała profil, aby przestrzec przed oszustwem. Napisała alarmujący post: „Uwaga! Stop…wykorzystywania wizerunku osób znanych! Bezprawie! Samowola, kradzież, oszustwo!” Chodzi o to, że jakiś czas temu celebrytka w sposób widoczny schudła, a fakt ten wykorzystała jakaś firma do promowania swoich produktów odchudzających, umieszczając zdjęcie Magdy Gessler w swoich materiałach promocyjnych. Mogło przez to powstać wrażenie, że słynna restauratorka schudła właśnie dzięki tym produktom, co nie jest prawdą.

Czym jest wizerunek? Jak go chronić?

Wizerunek osoby to sposób, w jaki jest ona postrzegana przez otoczenie a także jej zdjęcia – tego wizerunku nie można wykorzystywać bez naszej zgody. . Ale jeśli chodzi o wizerunek osoby publicznej, a taką jest niewątpliwie Magda Gessler, wchodzą w grę dodatkowe aspekty – można tu robić zdjęcia bez jej zgody w sytuacji, kiedy taka osoba pojawiła się publicznie w związku ze sprawowaną funkcją. Nie można natomiast bez zgody takiej osoby wykorzystywać jej zdjęć do celów komercyjnych, a to bez wątpienia miało miejsce w sytuacji opisanej przez panią Magdę. Nic więc dziwnego, że restauratorka zapowiedziała stanowczo podjęcie kroków prawnych, a do swoich fanów zaapelowała, aby nie dawali się nabrać na tego typu akcje promocyjne.

Dla wszystkich naszych Czytelników mamy coś naprawdę wyjątkowego. Przygotowaliśmy niezwykle ciekawe quizy z różnych kategorii. Największą niespodzianką jest to, że po rozwiązaniu quizu jest szansa na wygranie nawet 80 tys. złotych! Kliknij i sprawdź

ZOBACZ TEŻ:

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >