Kwiaty doniczkowe z PRL-u wracają. Które wybrać do salonu? [TOP 5]

Kwiaty doniczkowe z PRL-u/ fot. Huy Phan unsplash.com

Kwiaty doniczkowe z PRL-u przeżywają renesans. Każdy chce mieć je w domu. Zobacz, który z nich wybrać do ozdoby salonu.

Niektórzy znają je z młodości. Inni z popularnych seriali, takich jak np. “Czterdziestolatek” czy “Alternatywy 4”. Kiedyś można było spotkać je w każdym polskim domu. Kwiaty doniczkowe z PRL-u wracają do łask. Ludzie, których w czasach Polski Ludowej nie było jeszcze na świecie potrafią zapłacić dziś krocie za rośliny, który w latach 70. czy 80. były spotykane nie tylko w mieszkaniach, ale też na klatkach schodowych.

Zobaczcie nasz zestaw kwiatów doniczkowych z PRL-u, które warto postawić w salonie:

Monstera, czyli królowa wnętrz

Kwiat doniczkowy z PRL-u, który dzisiaj można uznać za najmodniejszą roślinę w Polsce. Jej charakterystyczne liście wykorzystywane są jako nadruki na poduszki, pościele czy tapety. Warto dodać, że ceny monster potrafią być naprawdę wysokie. Monstera w salonie to oznaka, że gospodarze domu znają się na wystroju wnętrz i wiedzą, co jest modne.

Fikus wciąż na topie

Roślina, która w Polsce Ludowej obecna była chyba w każdym biurze. Dzisiaj kupuje się fikusa, żeby dodać stylu swoim wnętrzom. Warto pamiętać, że fikusy wolą mieć stałe miejsce i nie reagują dobrze na częste zmiany. Te kwiaty doniczkowe z PRL-u lubią też regularne podlewanie (zwłaszcza ciepłą i odstaną wodą).

Wężownica albo… język teściowej

Po upadku Polski Ludowej na jakiś czas przestano doceniać jej walory. Wężownica zniknęła z salonów, ale dziś przeżywa renesans. Ten kwiat doniczkowy z PRL-u ma jedną niewątpliwą zaletę: długowieczność. Wężownica będzie wiecznie zielona, a przy okazji świetnie oczyści powietrze. Warto jednak pamiętać, że jest trująca dla zwierząt domowych – zwłaszcza kotów.

Pieniążek, który rośnie

Jego nazwa nie jest przypadkowa. Roślina zawdzięcza ją uroczym, okrągłym listkom, które kształtem przypominają monety. Co ciekawe, pieniążek należy do tej samej rodziny co pokrzywa. Warto dodać, że jest bardzo łatwy w uprawie. Dzięki swoim niewątpliwym walorom estetycznym idealni sprawdzi się jako ozdoba salonu.

Paprotka, czyli 100% kwiatu doniczkowego z PRL-u

Jeśli chodzi o kwiaty doniczkowe z PRL-u nie ma chyba bardziej kojarzącej się z tamtymi czasami rośliny. Wielu uważa, że nie ma rośliny łatwiejszej w utrzymaniu, ale dzisiejsi miłośnicy paprotek mają czasem pod górkę. Paprotki bywają bowiem kapryśne, a błędów w pielęgnacji nie tolerują. Dlatego przed zakupem warto dowiedzieć się dokładnie, jakie są zasady jej hodowania.

Wywiady z największymi gwiazdami usłyszysz codziennie o 22:00 w Radiu Pogoda.

Zobacz też:

Powiązane

Wyniki Lotto 13.08.2022, sobota [Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa, Ekstra Pensja, Ekstra Premia]

Quiz: “Lokomotywa” i inne wiersze Brzechwy. Jak dobrze pamiętasz ukochane rymowanki z dzieciństwa?

15 sierpnia 2022 – czy to dzień wolny? Czy sklepy będą otwarte?

1 komentarz

Pocztówka dźwiękowa – powiew Zachodu w PRL – Radio Pogoda – wiadomości, porady, informacje – słuchaj radia 1 maja 2022 - 07:53
[…] Wiadomości […]
Dodaj komentarz