Krem BB - co to jest? - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Krem BB – co to jest?

Krem BB – co to jest?

Krem BB coraz częściej pojawia się na listach kosmetycznych hitów. Sprawdź, jakie są jego właściwości i czy warto mieć go w swojej kosmetyczce.

Zacznijmy od literek BB. Jest to marketingowa nazwa, pod którą kryją się m.in. blemish balm, blemish base albo beauty balm. “Blemish” oznacza drobne niedoskonałości na skórze (krostki, wypryski itp). Natomiast “balm” to maść, krem.

Krem BB został skomponowany tak, aby łączyć w sobie 3 produkty do pielęgnacji skóry: podkład, krem nawilżający oraz krem z filtrem. Po raz pierwszy światło dziennie ujrzał w latach 60. XX wieku, dzięki dermatolog dr Christinie Schrammek. Schrammek opracowała jego formułę w celu łagodzenia podrażnień skóry, przyspieszenia procesów gojenia i kamuflowania zaczerwienień pojawiających się po zabiegach chirurgii laserowej

Jeśli chodzi o dostępność w sprzedaży początkowo był on produkowany głównie na rynek koreański i wschodnioazjatycki. Natomiast na rynek zachodni został wprowadzony dopiero w 2012 roku. Od tamtej pory coraz bardziej zyskiwał na popularności. Zwłaszcza ze względu na bardziej lekką od tradycyjnych podkładów formułę oraz dodatkowe korzyści pielęgnacyjne.

Krem BB – właściwości

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że jest to mieszanina podkładu z krem. W związku z tym produkt ten nie nadaje się do dużego krycia. Jeśli więc mamy spore problemy z cerą, które chcemy ukryć, nie będzie to dobry wybór.

Krem BB sprawdzi się zwłaszcza u osób młodych z cerą normalną lub niewielkimi niedoskonałościami skóry. Jego funkcją jest bowiem delikatne krycie i efekt naturalnego wykończenia makijażu.

Ważną cechą tego kosmetyku jest zawartość kompleksu filtrów chemicznych i mineralnych, które zapewniają znaczną ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB. Dzięki temu krem BB chroni przed starzeniem się skóry oraz oparzeniami słonecznymi. Warto zaznaczyć, że zwykłe podkłady zawierają zazwyczaj faktor SPF 15, który chroni skórę przed słońcem w stopniu średnim.

Krem BB sprawdzi się zwłaszcza wiosną i latem, kiedy – ze względu na warunki pogodowe – nie potrzebujemy dużego krycia. Przede wszystkim jest to bardzo “wygodny” kosmetyk, ponieważ łączy w sobie cechy wielu produktów. Nakładając go na skórę za jednym zamachem mamy gotowy lekki makijaż, nawilżenie oraz ochronę przeciwsłoneczną.

Zobacz też:

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >