Kino Atlantic żegna się z widzami

Kino Atlantic w Warszawie Źródło: Facebook

Kino Atlantic w Warszawie przestaje działać wraz z końcem 2020 roku. To oznacza, że zniknie najdłużej działające kino w stolicy.

To smutna wiadomość dla wszystkich Warszawiaków. Słynne kino Atlantic wraz z końcem roku kończy też swoją działalność. Zespół kina na swoim profilu na Facebooku zamieścił pożegnanie z widzami i wyjaśnił, że w nowym roku placówka nie będzie już funkcjonować.

„Drodzy Widzowie! Wraz z końcem roku 2020 firma Viktonex sp. z o.o. przestaje być operatorem Kina Atlantic. Bardzo dziękujemy naszym wiernym Widzom. Przez lata gościliśmy w naszych salach wiele pokoleń Kinomanów. To właśnie Wy nadaliście temu miejscu ten niezwykły klimat! Ostatni rok był dla nas bardzo ciężki. Jednak dzięki wielu ciepłym słowom oraz zaangażowaniu Widzów czuliśmy się potrzebni! Będzie nam tego bardzo brakowało.

Dziękujemy również wszystkim naszym Partnerom i Gościom. To dzięki Waszemu zaangażowaniu i chęci pomocy udało się stworzyć to miejsce takim jakie było.

Mamy nadzieję, że Kino Atlantic pozostanie zapamiętane jako kultowe miejsce na mapie Warszawy, do którego będziemy chętnie wracać w myślach. Dziękujemy! Zespół Kina Atlantic” – czytamy we wpisie.

Atlantic – legenda Warszawy

Mieszczące się przy ulicy Chmielnej słynne kino było najstarszym działającym nieprzerwanie w stolicy.

Przed wojną Atlantic był najnowocześniejszym kinem w Polsce, już wtedy przystosowane do wyświetlania filmów dźwiękowych. Otwarto je oficjalnie w 1930 roku. To tu na premiery filmowe przyjeżdżała śmietanka towarzyska II Rzeczpospolitej.

Przybycie Prezydenta RP Ignacego Mościckiego (na pierwszym planie) do kina Atlantic Fot. Jan Binek/Narodowe Archiwum Cyfrowe

Gmach kina kilka razy remontowano, przebudowywano go też tak, żeby pomieścił kilka sal projekcyjnych.

Niestety, wraz z 2020 rokiem kończy się tez era słynnego kina Atlantic. Warszawiacy będą za nim tęsknić.

Kino Atlantic w Warszawie Fot. Zbyszko Siemaszko/Narodowe Archiwum Cyfrowe

Powiązane

Jak dbać o stawy psa?

Wojna na Ukrainie 2022: dzień po dniu

18 maja: imieniny i święta typowe i nietypowe