Kiedy wypada pełnia Księżyca w październiku 2022?

Pełnia Myśliwych. Fot. Kipp Teague, Flickr

Sprawdź, kiedy dokładnie wypada pełnia Księżyca w październiku 2022 roku. Tego dnia lepiej unikać trudnych rozmów i nie podejmować ważnych decyzji. Warto ufarbować włosy, ale wizytę u dentysty lepiej zaplanować na inny dzień.

Od wieków ludzie wiedzieli, że pełnia Księżyca ma ogromny wpływ na przyrodę i człowieka. Zgodnie z fazami Księżyca zbierali plony i zioła, sadzili rośliny czy wykonywali zabiegi pielęgnacyjne. Nawet drewno z drzew ścinanych w odpowiednim czasie jest twardsze i mniej podatne na szkodniki. Pełnia Księżyca to dobry czas na farbowanie włosów – lepiej się ufarbują i kolor dłużej będzie się trzymał.

W październiku wypada pełnia Księżyca Myśliwych

Pełnia Księżyca wypada w niedzielę, 9 października  2022 o godzinie 22:54. Jednak jej wpływ odczuwany jest dzień przed pełnią Księżyca i dzień po niej. W październiku wypada Pełnia Myśliwych. Uważano, że jest to najlepszy czas na polowania – liście spadają z drzew, więc zwierzętom trudniej się skryć przed myśliwymi. Przez wieki o tej porze roku myśliwi wybierali się na łowy, by zgromadzić zapasy przed nadchodzącą zimą. Październikowa pełnia bywała też nazywana Księżycem Więdnących Traw lub Pełnią Podróży.

Problemy ze snem, więcej konfliktów, agresji i kontuzji

Podczas pełni Księżyca nierzadko mamy trudności z zasypianiem i cierpimy na bezsenność. Często jesteśmy poirytowani i łatwiej popadamy w konflikty. Bywamy bardziej pobudzeni, możemy też być bardziej agresywni. Podczas pełni Księżyca jesteśmy szczególnie podatni na silne emocje, które mogą nam utrudniać kontakty z otoczeniem. Nie warto w tym czasie wdawać się w dyskusje na kontrowersyjne tematy, lepiej unikać konfliktów i nie zajmować się niewygodnymi sprawami.

Pobudzenie psychiczne podczas pełni idzie w parze z mniejszą wydolnością organizmu. Łatwiej tego dnia o kontuzje, także ewentualne rany bardziej krwawią. Podczas pełni lepiej zatem unikać wszelkich inwazyjnych zabiegów. Operacje chirurgiczne czy wizyty u dentysty lepiej planować w innych terminach. Nie jest to także dobry czas na przycinanie lub przesadzanie roślin.

Co po pełni Księżyca?

Po pełni przybywa nam energii, jesteśmy bardziej wydajni, nie odczuwamy zmęczenia. W czasie gdy ubywa Księżyca, my też mamy mniejszą skłonność do tycia – jeśli chcemy się odchudzać, dobrze jest zacząć tuż po pełni.

Po pełni Księżyca, czyli po 9 października 2022 r., warto też przeprowadzać wszelkie prace domowe – mycie, pranie, szorowanie, odplamianie, czyszczenie jest w tym czasie łatwiejsze i wydajniejsze.

Przeczytaj też:

Szukasz chwili wytchnienia? Zrób sobie przerwę i włącz Radio Pogoda!

Powiązane

Wyniki Lotto 29.11.2022, wtorek [Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Ekstra Pensja, Ekstra Premia i EuroJackpot]

Kiedy będzie pełnia Księżyca? Sprawdź kalendarz księżycowy na 2023 rok

Środa: mecz Polska-Argentyna [Scenariusze, o której i gdzie oglądać]