James Michael Tyler nie żyje - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » James Michael Tyler nie żyje

James Michael Tyler nie żyje

,

James Michael Tyler – amerykański aktor znany z roli Gunthera w serialu „Przyjaciele”, zmarł w niedzielę w swoim domu w Los Angeles. Miał 59 lat.

James Michael Tyler grał w serialu rolę drugoplanową – zakochanego bez pamięci w Rachel (Jennifer Anniston) menedżera kawiarni „Central Perk”, w której często przesiadywali bohaterowie sitcomu. Mimo to zyskał dzięki temu bardzo dużą popularność wśród fanów serialu. Jego Gunther był postacią kultową.

Świat znał go jako Gunther (siódmego „Przyjaciela”) z serialu, jednak bliscy Michaela znali go również jako aktora, muzyka, działacza na rzecz budzenia świadomości ws. nowotworów oraz kochającego męża. Michael kochał muzykę na żywo, kibicował drużynie Clemson Tigers i często znajdował się w zabawnych, nieplanowanych przygodach” – napisał menedżer aktora, Toni Benson.

James Michael Tyler w 2018 roku ogłosił, że choruje na raka prostaty, który w kolejnych latach rozprzestrzenił się na kości oraz kręgosłup, uniemożliwiając mu poruszanie się. Zmar po trzech latach walki z chorobą, w swoim domu w Los Angeles.

Zanim został serialowym Guntherem aktor pojawiał się różnych serialach lat 90. ubiegłego wieku, takich jak na przykład „Ja się zastrzelę!” czy „Sabrina, nastoletnia czarownica”. Do obsady „Przyjaciół” dołączył w 1994 roku i wystąpił łącznie w 150 odcinkach. Po zakończeniu produkcji w 2004 roku aktor pojawiał się jeszcze w takich produkcjach jak między innymi „Hoży doktorzy”, „Modern Music” oraz zagrał samego siebie w serialu „Odcinki” w 2012 roku.

Przyjaciele żegnają Gunthera

Wiadomość o śmierci Jamesa Michaela Tylera bardzo zasmuciła jego kolegów z branży. Jennifer Aniston napisała na swoim profilu na Instagramie:

„Przyjaciele” nie byliby tacy sami bez ciebie. Dziękuję za radość, którą wniosłeś do sitcomu i do wszystkich naszych żyć. Będzie nam ciebie bardzo brakowało”.

Aktora pożegnała też grająca w sznnzm serialu Monikę Courteney Cox:

„Wielkość wrażliwości, którą pokazywałeś każdego dnia na planie, jest miarą mojej wdzięczności, którą mam każdego dnia za to, że cię znałam” – czytamy.

Aktor był żonaty z Jennifer Carno.

Czytaj też:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >