Jak usunąć konto na Instagramie

Fot. Wikimedia Commons

Wyjaśniamy, jak krok po kroku skutecznie usunąć swój profil z Instagrama. Okazuje się, że nie jest to aż takie trudne, ale za to trudno będzie permanentnie usunąć z portalu nasze dane…

Osoby zmęczone wszechobecnymi mediami społecznościowymi mogą od nich odpocząć permanentnie lub tylko na chwilę – takie opcje istnieją zarówno w Facebooku, jak i Instagramie.

Usunięcie tymczasowe

Jeśli planujesz za jakiś czas wrócić na Instagrama, to możesz swoje konto wyłączyć czasowo. Wówczas dodane przez Ciebie zdjęcia i dane i aktywności zostaną ukryte. Aby przywrócić konto, wystarczy się zalogować.

Jak usunąć tymczasowo konto na Instagramie:

  1. Zaloguj się na komputerze lub na przeglądarce internetowej w smartfonie (nie można usunąć profilu z poziomu aplikacji w telefonie). Kliknij ikonkę w kształcie ludzkiej sylwetki w prawym górnym rogu i kliknij przycisk „Edytuj profil”.

2. Teraz kliknij ikonkę „Tymczasowe wyłączenie konta”.

3. Teraz Instagram spyta Cię o powody rezygnacji. Wystarczy wybrać jeden z nich i gotowe – konto zostało zawieszone.

Jak usunąć całkowicie konto na Instagramie:

  1. Aby całkowicie zerwać z Instagramem, musimy się zalogować na specjalnej stronie, znajdującej się pod tym linkiem (również nie można usunąć konta z poziomu aplikacji – musimy w tym celu zalogować się na przeglądarce internetowej).

2. Teraz Instagram pyta nas o powód rezygnacji. Można wybrać jakikolwiek, np.: „Chcę coś usunąć”.

3. Po wybraniu powodu rezygnacji będziemy musieli wprowadzić swoje hasło. Teraz zostało nam do zrobienia już tylko kliknięcie przycisku „Trwale usuń moje konto”. I gotowe!

Jednak musimy mieć świadomość, że usunięcie konta nie sprawi, że z Instagrama znikną też nasze dane. Portal Marka Zuckerberga zastrzega sobie prawo do przechowywania naszych danych przez 30 dni po usunięciu konta. Ale to jeszcze nie koniec – Instagram informuje, że nasze dane pozostaną jego pamięci zapasowej do 90 dni i dłużej – bezterminowo!

O czym należy pamiętać usuwając konto na Instagramie

Czy da się zawiesić konto na Instagramie?

Możesz swoje konto wyłączyć czasowo. Wówczas dodane przez Ciebie zdjęcia i dane i aktywności zostaną ukryte. Aby przywrócić konto, wystarczy się zalogować.

Jak długo Instagram może przetrzymywać nasze dane?

Teoretycznie instagram zastrzega sobie prawo do przechowywania naszych danych przez 30 dni po usunięciu konta, ale nasze dane pozostaną jego pamięci zapasowej do 90 dni i dłużej – nawet bezterminowo!

Powiązane

Wyniki Lotto 2.07.2022, godz. 14.00, sobota [Multi Multi, Kaskada, Super Szansa]

Czy tatuaże z henny są bezpieczne?

Życzenia na urodziny dla każdego