Jak rozjaśnić włosy domowym sposobem?
Strona główna » Jak rozjaśnić włosy domowym sposobem?

Jak rozjaśnić włosy domowym sposobem?

,

Rozjaśnianie włosów wcale nie musi wymagać drogiej wizyty u fryzjera. Można to zrobić domowymi metodami – poznaj 3 sposoby na uzyskanie jaśniejszych odcieni.

Jasne włosy zawsze w cenie

Farbowanie u fryzjera jest kosztowne i czasochłonne, wymaga wcześniejszego umówienia. Tymczasem można rozjaśnić włosy posługując się produktami, które są w prawie każdym domu. Dodatkowo domowe sposoby bywają mniej inwazyjne. Pamiętać jednak należy, że rozjaśnianie zawsze osłabia włosy i może spowodować, że będą przesuszone i łamliwe.

Rozjaśnianie włosów wodą utlenioną

Woda utleniona 3 % rozjaśni nawet ciemne włosy, trzeba tylko uważać, żeby ich za mocno nie przesuszyć. Wodę utlenioną rozcieńczamy ze zwykłą, ciepłą wodą w stosunku 1:1. Wlewamy całość do pojemnika z atomizerem i po umyciu spryskujemy miksturą mokre włosy, po czym czeszemy je gęstym grzebieniem. Po 20 minutach należy znów umyć głowę, a zabieg powtórzyć kilka razy w tygodniu do uzyskania pożądanego odcienia. Jedna taka płukanka rozjaśni włosy o 1 ton. Inną, bardziej inwazyjną metodą jest spryskiwanie suchych włosów wodą utlenioną 3 % i następnie ich rozczesanie. Po upływie pół godziny głowę spłukujemy letnią wodą.

Rumianek w akcji

Rumianek jest o wiele mniej inwazyjnym sposobem na rozjaśnienie niż woda utleniona. Wystarczy zrobić napar z tego zioła – na 500 ml wody wrzucić 5 torebek rumianku i parzyć pod przykryciem 10 minut. Takim naparem spłukujemy głowę po każdym myciu. Płukanka dodatkowo odżywi włosy, a jej efekt będzie lepszy, jeśli dorzucimy do niej miodu i soku z cytryny, które również są naturalnymi rozjaśniaczami.

Rozjaśnianie włosów sokiem z cytryny.

Wykorzystujemy tu sok wyciśnięty z cytryny, który mieszkamy z wodą w stosunku 2 łyżki soku na 6 łyżek wody. Możemy dodać do tego łyżkę miodu. Wsmarowujemy tak powstałą płukankę w suche włosy. Możemy zmyć miksturę po pół godzinie, ale im dłużej, tym lepszy będzie efekt. Można ją nałożyć na noc, przykryć czepkiem i zmyć głowę dopiero rano.

ZOBACZ TEŻ:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >