Jak Elżbieta Jodłowska stworzyła swoje radio w Los Angeles? [WIDEO]

Gościem Anny Stachowskiej w Radiu Pogoda była Elżbieta Jodłowska -piosenkarka, artystka kabaretowa, także aktorka i autorka tekstów.

Jej temperament artystyczny dawał reżyserom filmowym – od Stanisława Barei do Jerzego Skolimowskiego – szanse angażowania jej do znaczących epizodów w ich obrazach. Wystąpiła m.in. w takich filmach jak: „Piąta rano”, „Nie będę cię kochać”, „Miś”, czy serialu „BrzydUla”.

W kabarecie współpracowała m.in. z Bohdanem Smoleniem, Krzysztofem Jaślarem i kabaretem Długi, Olgą Lipińską, Piwnicą pod Baranami.

Spod jej pióra wyszła bijąca rekordy popularności komedia „Klimakterium… i już”. Sztuka ta doczekała się cieszącej się równym powodzeniem kontynuacji – „Klimakterium 2, czyli Menopauzy szał”. W tym roku obchodzi 55-lecie pracy artystycznej.

W Los Angeles założyła i prowadziła bardzo popularne w środowisku polonijnym „Radio Ela”.

Z Panią Elą porozmawialiśmy m.in.: przygodzie z kabaretem i piosenką, pobycie w Stanach i prowadzeniu audycji radiowej- Radio Ela, a także o spektaklach „Klimakterium 1” i „Klimakterium 2”, które grane od ponad 16 lat, stały się socjologicznym fenomenem.

Całej rozmowy możecie posłuchać tu:

Sprawdź też:

Powiązane

“Zranione ptaki” odcinek 137, 138 streszczenie

“Pierwsza miłość” odcinek 3469, 3470 – streszczenie

“M jak Miłość” odcinek 1676 i 1677 – streszczenie