Imprezy sylwestrowe w cieniu koronawirusa - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Imprezy sylwestrowe w cieniu koronawirusa

Imprezy sylwestrowe w cieniu koronawirusa

Miasta na całym świecie odwołują lub ograniczają imprezy sylwestrowe z powodu obaw przed wysoce zakaźnym wariantem Omikron koronawirusa.

Wiele imprez 31 grudnia zostało odwołanych w krajach, w których liczba zakażeń szybko rośnie, w tym we Włoszech, gdzie według Our World in Data średnia 14-dniowa nowych przypadków wzrosła o 128 procent, oraz we Francji, gdzie liczba zakażeń wzrosła o 48 procent.

W Stanach Zjednoczonych, gdzie liczba dziennych zakażeń podwoiła się w ciągu ostatnich dwóch tygodni, dr Anthony Fauci, ekspert ds. chorób zakaźnych, zalecił, aby ludzie trzymali się z dala od dużych imprez sylwestrowych.

Skromniejsze powitanie Nowego Roku w Nowym Jorku

W zeszłym tygodniu burmistrz Bill de Blasio ogłosił zmniejszenie liczby gości uroczystości na Times Square do maksymalnie 15 tys. Uczestnicy zostaną wpuszczeni najwcześniej o godzinie 15 i będą zobowiązani do noszenia masek i okazania dowodu pełnego szczepienia. Stacja telewizyjna Fox zapowiedziała, że w tym roku nie będzie transmitować na żywo imprezy z Times Square.

Odwołane imprezy sylwestrowe w Londynie, Paryżu, Rzymie

Sadiq Khan, burmistrz Londynu, ogłosił w zeszłym tygodniu, że impreza sylwestrowa na Trafalgar Square została odwołana. Wyjaśnił, że najważniejsze jest bezpieczeństwo londyńczyków.

Stolica Francji odwołała noworoczne obchody, które miały obejmować fajerwerki nad Polami Elizejskimi. Premier Jean Castex zapowiedział również, że duże imprezy publiczne zostaną zakazane w sylwestra.

Uroczystości sylwestrowe odwołano w kilku włoskich miastach, w tym w Rzymie i Wenecji. Imprezy plenerowe zostały zakazane, poza tym w styczniu zamknięte będą kluby nocne.

W Berlinie impreza sylwestrowa bez publiczności, a w Tokio odwołana

Coroczna berlińska impreza sylwestrowa pod Bramą Brandenburską odbędzie się bez publiczności, ale będzie transmitowana na żywo w telewizji. Kanclerz Olaf Scholz zapowiedział również, że od 28 grudnia zgromadzenia będą ograniczone do maksymalnie 10 osób.

Impreza sylwestrowa w Tokio zazwyczaj przyciąga dziesiątki tysięcy ludzi, ale w tym roku, podobnie jak w ubiegłym, została odwołana.

Burmistrz Rio de Janeiro zapowiedział już na początku grudnia, że z powodu koronawirusa słynna impreza sylwestrowa w tym mieście w tym roku się nie odbędzie.

W New Delhi władze zakazały wszelkich spotkań towarzyskich, politycznych i kulturalnych, w tym obchodów Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Restauracje i bary mogą działać tylko przy połowie pojemności.

W Kapsztadzie mogą odbywać się spotkania sylwestrowe, ale obowiązuje kilka ograniczeń. Od północy do 4 rano obowiązuje cisza nocna, w miejscach publicznych wymagane są maski, a kluby nocne są zamknięte.

W Casablance, podobnie jak w całym Maroku, władze zakazały obchodów sylwestra. Restauracje będą zamykane 30 minut przed północą, a od północy do 6 rano obowiązuje cisza nocna.

Przeczytaj też:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >