Hotel Marriott Warszawa – tu zatrzymał się Joe Biden [Ciekawostki] » Radio Pogoda – wiadomości, porady, informacje – słuchaj radia

Hotel Marriott Warszawa – tu zatrzymał się Joe Biden [Ciekawostki]

Hotel Marriott w Warszawie - tu zatrzymał się prezydent USA Joe Biden Fot. Adrian Grycuk/Wikimedia Commons

Dowiedz się więcej o słynnym hotelu Marriott, w którym zatrzymują się amerykańscy prezydenci podczas wizyty w Warszawie. Tutaj też nocuje Joe Biden. Dowiedz się, ile kosztuje nocleg w apartamencie hotelowym.

Prezydent USA Joe Biden w poniedziałek 20 lutego złożył historyczną wizytę w Kijowie. Następnie udał się do Polski i zatrzymał w hotelu Marriott w Warszawie. To tradycja – z reguły odwiedzający naszą stolicę amerykańscy przywódcy zatrzymują się właśnie w tym miejscu. Poniżej prezentujemy historię jednego z pierwszych prawdziwie kapitalistycznych drapaczy chmur w Polsce.

Marriott: 5 gwiazdek kapitalizmu

Hotel Marriott otwarto 2 października 1989 roku, czyli w czasie, kiedy Polska wchodziła już w okres kapitalistycznych przemian a komunizm właśnie chylił się ku upadkowi. Sama budowa trwała bardzo długo, bo 12 lat: rozpoczęto ją w 1977 roku. Z powodu kiepskiej sytuacji gospodarczej oraz izolacji międzynarodowej Polski spowodowanej wprowadzeniem stanu wojennego budowa stanęła w 1982 roku. Prace wznowiono dopiero w 1987 roku a rok później, by dokończyć projekt, sprowadzono z Tajlandii 80 pracowników. Co ciekawe, jak możemy się dowiedzieć z serwisu ekartkazwarszawy.pl, jedne z tych pracowników, Wiroon Niamtrakoon, został w Polsce, ożenił się tu i do dziś pracuje w hotelu Marriott. Hotel Marriott ma 170 m wysokości (wraz z iglicą, bez niej ma jedynie 140 m) i 42 piętra, na których mieszczą się 523 luksusowe pokoje i apartamenty. Był to pierwszy pięciogwiazdkowy hotel w Warszawie. W tym symbolu kapitalizmu goście mają do dyspozycji między innymi: najwyżej położony w Polsce bar – Panorama Sky Bar, basen, centrum fitness i restaurację Floor No 2.

Hotel Marriott Warszawa – pokój prezydencki i wiceprezydencki

Hotel Marriott dysponuje apartamentem prezydenckim i zazwyczaj to właśnie w nim zatrzymują się prezydenci i liderzy państw odwiedzających Warszawę. Czy Joe Biden również się w nim zatrzymał? Jak informuje „Super Biznes”, powołując się na rozmowę z anonimowym menedżerem hotelu obecnie apartament prezydencki jest w remoncie, więc prezydent USA zatrzyma się w innym pomieszczeniu. Pokój prezydencki Marriott ma być w trakcie remontu od pół roku. Najprawdopodobniej amerykański prezydent zamieszkał w jednym z pokojów wiceprezydenckich, z których każdy ma powierzchnię 120 m², salon z oddzielną sypialnią, jadalnię i gabinet. Według „Super Biznes” pobyt w takim apartamencie kosztuje 5945 zł + 8 proc. VAT. W cenę wliczone jest śniadanie, a także dostęp do siłowni, basenu i SPA.

Szukasz chwili wytchnienia? Zrób sobie przerwę i włącz Radio Pogoda!

Może Cię zainteresować:

Powiązane

Wakacje w tych miejscach to zły pomysł. Okropne prognozy

Grecja – 10 najpiękniejszych wysp

Trasy rowerowe wzdłuż linii Warszawskiej Kolei Dojazdowej