Horoskop numerologiczny na 2022 rok

Źródło: Darkmoon_Art, Pixabay

Co może przynieść rok z trzema dwójkami? O horoskopie na 2022 rok z punktu widzenia numerologicznego opowiada Piotr Gibaszewski – znany astrolog i tarocista.

2022 – jak popatrzymy na tę datę, to od razu coś nas zaczyna intrygować, bo składa się z trzech dwójek. Podobna sytuacja, gdzie w jednej dacie mieliśmy trzy cyfry, miała miejsce w 999 roku. To był czas, kiedy w Średniowieczu oczekiwano na nadejście milenium. Ludzi ogarnęła nieprawdopodobna histeria związana z końcem świata, czyli oczekiwanie na Apokalipsę, na koniec świata, na nadejście Antychrysta. Oczekiwanie końca świata wywołało olbrzymią panikę, wielkie emocje na pograniczu histerii.

Z kolei ostatni raz, kiedy w dacie wystąpiły trzy dwójki, to był rok 1222. W tym roku miało miejsce trzęsienie ziemi na Bliskim Wschodzie, które zniszczyło wielki port w Pafos na Cyprze. Zginęło wtedy mnóstwo ludzi, zniszczeniu uległa kupiecka organizacja i cała cywilizacja, która tam powstała, więc z datą tą są związane takie dramatyczne zdarzenia.

Dwójka w numerologii

Oczywiście, w tym roku raczej tego się nie spodziewamy, ale pokazujemy dużą dramaturgię. Dwójka w numerologii jest liczbą księżycową, czyli liczbą lęku, emocji, nastroju, reagowania, reakcji. Czyli bardzo wrażliwą emocjonalne, uczuciowo, duchowo, psychicznie wibracją, którą numerolodzy nazywają liczbą księżycową, czyli reaktywną. I teraz mamy trzy takie liczby w jednym zapisie roku. Jeżeli ona się aż potroi, to będzie, że te lęki, te niepokoje bardzo silnie wybuchną. Wiadomo, że to są bardzo stare rzeczy, których się boimy od dawna, czyli co będzie z klimatem, co będzie ze światem, wojną i tak dalej. Czyli takie lęki, które nam towarzyszą od dosyć dawna, po nowsze lęki, czyli pandemia, inne zarazy, inne…

Ludzie będą się bardzo bali. Ten lęk będzie emanował w mediach w nieprawdopodobny sposób. To będzie napędzało apokaliptyczne wizje, zwłaszcza w mediach społecznościowych.

Rok szóstkowy

A potrojona dwójka daje szóstkę, czyli to jest rok szóstkowy. Lata szóstkowe są generalnie niezłe, jeśli chodzi o sferę gospodarczą i ekonomiczną. To nie tak jak w 2021, który przyniósł spekulacje, wszystko rosło, ceny szalały po prostu. Takie odreagowanie po pandemii. Tylko to będzie rok uporządkowania. Szóstka jest liczbą Panny, czyli porządku, pracy, ładu. Czyli będziemy próbowali jakoś ogarnąć rzeczywistość, skupić się na codzienności.

Horoskop 2022: zdrowie i lęk

Zdrowie będzie ważnym tematem, po pandemii, po tych wszystkich zawirowaniach. Prawdopodobnie możemy powiedzieć, że pomimo wielkiego strachu i lęku, który będzie się manifestował, jest duża szansa, że pandemia mocno odpuści, że wejdzie w fazę endemiczną, czyli choroby takiej jak grypa, która sezonowo atakuje. Więc już nie będzie takiej wielkiej dramaturgii, takiego bardzo dużego obciążenia, takich kosztów psychicznych, które ponosimy. Pod tym względem rok 2022 może być dosyć spokojny, ale nie na poziomie emocji, nie na poziomie duszy i uczuć, ponieważ ludzie będą się bali i ten lęk będzie się cały czas pojawiał.

Natomiast faktycznie w taki realny sposób wcale niewiele musi się zdarzyć. Szóstka jest liczbą służby, pracy. Będzie próba ogarnięcia rzeczywistości po tym wszystkim. Czyli tutaj widzimy unijne fundusze odbudowy, tu próba odbudowy świata, zmiany cywilizacyjnej i technicznej, energetycznej. To będzie ta szara, codzienna przebudowa rzeczywistości. Ona będzie kluczem dla nadchodzącego roku.

– Wierzę, że pogoda ducha w Radiu Pogoda będzie nam sprzyjać i że gwiazdy będą sprzyjać wam wszystkim – mówi Piotr Gibaszewski.

Poznaj horoskop na 2022 rok dla poszczególnych znaków Zodiaku:

Powiązane

Quiz: “Lokomotywa” i inne wiersze Brzechwy. Jak dobrze pamiętasz ukochane rymowanki z dzieciństwa?

Wyniki Lotto 13.08.2022, godz. 14.00, sobota [Multi Multi, Kaskada, Super Szansa]

15 sierpnia 2022 – czy to dzień wolny? Czy sklepy będą otwarte?