Harmonogram wywozu śmieci 2022 – gdzie sprawdzić? - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Harmonogram wywozu śmieci 2022 – gdzie sprawdzić?

Harmonogram wywozu śmieci 2022 – gdzie sprawdzić?

,

Dowiedz się, jak można sprawdzić harmonogram wywozu śmieci w 2022 roku. Wyjaśniamy, gdzie można go znaleźć.

Wieliczka, Jaworzno, Warszawa, województwo opolskie, małopolskie czy inne – niezależnie od tego, w jakiej mieszkasz miejscowości czy województwie, możesz sprawdzić harmonogram wywozu śmieci dla swojej okolicy.

Harmonogram wywozu odpadów – jak sprawdzić?

Wraz z nadejściem nowego roku trzeba się przygotować na zmiany w harmonogramie wywozu śmieci. Nowe zasady odbioru odpadów można sprawdzić przez internet, jednak nie ma jednego wspólnego serwisu gromadzącego informacje na ten temat odnośnie wszystkich miejscowości w Polsce. Zasady wywozu śmieci zawarte są w regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie danej gminy. Informacji dotyczących zasad wywozu należy więc szukać w samych lokalnych urzędach lub na ich stronie internetowej. Dla przykładu, mieszkańcy Warszawy pragnący sprawdzić te zasady mogą udać się na dedykowaną stronę internetową pod adresem: https://warszawa19115.pl/harmonogramy-wywozu-odpadow i wpisując adres lub kod pocztowy swojego miejsca zamieszkania poznać harmonogram wywozu śmieci, z podziałem na poszczególne rodzaje odpadów. Analogiczne strony lub podstrony internetowe przygotowują urzędy pozostałych miast oraz mniejszych miejscowości w Polsce. Informacji na ten temat można również szukać na stronie https://samorzad.gov.pl.

Spytaj w urzędzie

Jeśli nie mamy możliwości wyszukania informacji dotyczących harmonogramu wywozu śmieci, to możemy się udać do swojego urzędu gminy i tam o nią poprosić. Na gminie ciąży obowiązek informowania i edukowania mieszkańców odnoście gospodarki śmieciami i ich właściwej segregacji.

Czytaj też:

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >