Gdzie iść na grzyby w warmińsko - mazurskim?
Strona główna » Gdzie iść na grzyby w warmińsko – mazurskim?

Gdzie iść na grzyby w warmińsko – mazurskim?

,

Sprawdź, gdzie rosną grzyby w województwie warmińsko – mazurskim. Wyjaśniamy, gdzie najlepiej wybrać się na grzybobranie w tym województwie.

Grzyby generalnie lubią zacienione i wilgotne miejsca i tam należy ich szukać, zwłaszcza kiedy lato jest suche. Ale są również takie gatunki, które wybierają półcień lub miejsca słoneczne. Często rosną w symbiozie z różnymi gatunkami drzew i ta wiedza przyda się z pewnością na grzybobraniu.

Gdzie na grzyby w warmińsko – mazurskim?

Lasy w województwie warmińsko – mazurskim są prawdziwym rajem dla grzybiarzy. Dla wielu osób największą zaletą grzybobrania wciąż będzie nieskażona przyroda a dla innych ogromny wybór miejsc. Należy przy tym pamiętać, że nie wolno zbierać grzybów w parkach narodowych – jedynie w lasach, w których jest to dozwolone. Poniżej prezentujemy spis miejsc w warmińsko – mazurskim, do których warto udać się na grzyby:

  • Puszcza Pińska
  • Lasy Łańskie
  • okolice Rucianego – Nidy i Wielbarku
  • lasy w okolicach Morąga
  • lasy wokół Mikołajek
  • Lasy Taborskie
  • okolice Ostródy
  • lasy w okolicach wsi Gand

Co robić, jeśli nie jesteś pewien, czy grzyb jest jadalny?

W przypadku, gdy nie wiesz, czy zebrany przez ciebie okaz jest jadalny czy trujący, możesz udać się z nim do najbliższej stacji sanepidu, której pracownicy pomogą ustalić, czy dany okaz jest jadalny. Nigdy nie zbieraj grzybów, co do których nie masz pewności!

Aktualna prognoza pogody zaraz po wiadomościach w Radiu Pogoda!

Uwaga! Dla wszystkich naszych Czytelników mamy coś naprawdę wyjątkowego. Przygotowaliśmy niezwykle ciekawe quizy z różnych kategorii. Największą niespodzianką jest to, że po rozwiązaniu quizu jest szansa na wygranie nawet 50 tys. złotych! Kliknij i sprawdź.

ZOBACZ TEŻ:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >