Sprawdź, gdzie rosną grzyby w województwie pomorskim. Wyjaśniamy, gdzie najlepiej wybrać się na grzybobranie w tym województwie.
Grzyby generalnie lubią zacienione i wilgotne miejsca i tam należy ich szukać, zwłaszcza kiedy lato jest suche. Ale są również takie gatunki, które wybierają półcień lub miejsca słoneczne. Często rosną w symbiozie z różnymi gatunkami drzew i ta wiedza przyda się z pewnością na grzybobraniu.
Gdzie na grzyby w pomorskim?
Lasy w województwie pomorskim są prawdziwym rajem dla grzybiarzy. Dla wielu osób największą zaletą grzybobrania wciąż będzie nieskażona przyroda a dla innych ogromny wybór miejsc. Należy przy tym pamiętać, że nie wolno zbierać grzybów w parkach narodowych – jedynie w lasach, w których jest to dozwolone. Poniżej prezentujemy spis miejsc w pomorskim, w których warto udać się na grzyby:
- Jaśkowa Dolina
- tereny wokół Jeziora Bieszkowickiego
- las między Oliwą a obwodnicą
- Łętowo (gmina Sławno)
- Stara Dąbrowa (gmina Damnica)
- Dębnica Kaszubska
- Krępa Kaszubska
- Leśnice
- okolice Choczewa
- Orzechowo – Zapadłe (gmina Ustka)
- Lasy za Górą Markowca (Rumia)
- Białogóra
- Chałupy – Kuźnice (gmina Władysławowo i Jastarnia)
Co robić, jeśli nie jesteś pewien, czy grzyb jest jadalny?
W przypadku, gdy nie wiesz, czy zebrany przez ciebie okaz jest jadalny czy trujący, możesz udać się z nim do najbliższej stacji sanepidu, której pracownicy pomogą ustalić, czy dany okaz jest jadalny. Nigdy nie zbieraj grzybów, co do których nie masz pewności!
Aktualna prognoza pogody zaraz po wiadomościach w Radiu Pogoda!
Uwaga! Dla wszystkich naszych Czytelników mamy coś naprawdę wyjątkowego. Przygotowaliśmy niezwykle ciekawe quizy z różnych kategorii. Największą niespodzianką jest to, że po rozwiązaniu quizu jest szansa na wygranie nawet 50 tys. złotych! Kliknij i sprawdź.
ZOBACZ TEŻ: