Eurowizja Junior 2020: Alicja Tracz wśród faworytek - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Eurowizja Junior 2020: Alicja Tracz wśród faworytek

Eurowizja Junior 2020: Alicja Tracz wśród faworytek

,

Eurowizja Junior 2020 w tym roku odbędzie się całkowicie zdalnie. Polskę reprezentuje Alicja Tracz z piosenką „I’ll Be Standing”. Czy powtórzy sukces Roksany Węgiel i Viki Gabor?

Eurowizja Junior 2020 po raz drugi z rzędu jest organizowana przez Telewizję Polską. Jednak tym razem konkurs będzie rozgrywany zupełnie inaczej niż w poprzednich latach. A wszystko z powodu pandemii koronawirusa.

Eurowizja Junior 2020 tylko zdalnie

Po raz pierwszy w historii konkursu jego uczestnicy nie wystąpią na żywo na jednej scenie. Ich występy zostały nagrane oddzielnie, w profesjonalnych studiach nagraniowych na przełomie października i listopada. Dzięki temu jakość nagrania piosenki każdego młodego uczestnika konkursu będzie najwyższa z możliwych. Zadbano też, żeby każda nagrana piosenka miała taką samą realizację: każdy kraj dostał odpowiednie wytyczne, jak ma wyglądać nagranie. W wymogach znalazły się surowe zalecenia dotyczące między innymi wyglądu sceny, kamer i zaplecza technicznego. Zadbano w ten sposób o to, by każdy uczestnik miał taką samą szansę na zwycięstwo.

Alicją Tracz: do trzech razy sztuka?

Poprzednie dwie edycje Eurowizji Junior wygrały Polki: Roksana Węgiel i Viki Gabor. To sprawia, że tegoroczna uczestniczka z naszego kraju ma przed sobą wyjątkowo trudne zadanie. Nie można wykluczyć, że europejska publiczność może już dość zwycięstwa polskich wykonawczyń. Mimo to Alicja Tracz jest stawiana w gronie faworytek. Jej piosenka „I’ll Be Standing” zbiera bardzo pochlebne recenzje, również w innych krajach niż Polska.

Od 23 października piosenki, które usłyszymy w finale Eurowizji Junior 2020, są już dostępne na kanale YouTube: Junior Eurovision Song Contest. Już teraz utwór Polki ma ponad 1,5 mln wyświetleń i 34 tys. polubień!

Kiedy początek głosowania?

Głosowanie na najlepszą piosenkę Eurowizji Junior 2020 rusza 27 listopada. Od tego dnia internauci przez niemal 48 godzin będą oddawać swoje głosy.

W sobotę o godz. 14:30 odbędzie się zdalne spotkanie ze wszystkimi uczestnikami konkursu, a w niedzielę o godz. 17:00 będzie wielki finał konkursu. Zwycięzca Eurowizji Junior 2020 zostanie ogłoszony po godz. 19:00.

Harmonogram Eurowizji Junior 2020 na najbliższe dni:

  • 27 listopada: konferencja prasowa Telewizji Polskiej i Europejskiej Unii Nadawców, kanał Junior Eurovision na YouTube;
  • 27 listopada, godz. 20:00: start pierwszej części głosowania internautów. Głosowanie na stronie www.junioreurovision.tv;
  • 28 listopada, godz. 14:30: konferencja prasowa z uczestnikami JESC 2020, kanał Junior Eurovision na YouTube;
  • 28 listopada, godz. 17:00: Próba jurorska konkursu, podczas której jurorzy ocenią piosenki;
  • 29 listopada, godz. 16:59: zakończenie pierwszej części głosowania internautów, głosowanie na stronie www.junioreurovision.tv;
  • 29 listopada, godz. 17:00: Eurowizja Junior 2020, transmisja w: TVP 1, TVP Polonia, TVP Wilno oraz na kanale Junior Eurovision na YouTube;
  • 29 listopada, ok. godz. 19:30: konferencja prasowa ze zwycięzcą Eurowizji Junior 2020, kanał Junior Eurovision na YouTube.

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >