Edyta Geppert kończy dziś 67 lat! - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Edyta Geppert kończy dziś 67 lat!

Edyta Geppert kończy dziś 67 lat!

Polska piosenkarka Edyta Geppert kończy dziś 66 lat!

Polska piosenkarka Edyta Geppert kończy dziś 67 lat!

Charyzmatyczna, utalentowana i zarazem skromna. Tak można opisać polską piosenkarkę Edytę Geppert, która znana jest między innymi z takich przebojów jak „Idź swoją drogą”, „Nie żałuję”, czy „Jaka róża, taki cierń”. Urodziła się 27 listopada 1953 roku w Nowej Rudzie a swój talent muzyczny wyniosła z domu, w którym całymi dniami rozbrzmiewała muzyka. Chcąc kontynuować swoją przygodę z muzyką i śpiewem, rozpoczęła naukę w Państwowej Średniej Szkole Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie na Wydziale Piosenki.

Swoją karierę rozpoczęła w 1984 roku, gdy wystąpiła na V Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu zdobywając przy tym I nagrodę! Następnie sukcesy odnosiła zdobywając aż czterokrotnie w swojej karierze Grand Prix podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W 1984 zasłynęła na tym festiwalu wykonaniem piosenki „Jaka róża, taki cierń”, do której muzykę skomponował Włodzimierz Korcz, który sam niedawno obchodził swoje urodziny.

W 1988 roku piosenkarka ponownie zasłynęła wydając piosenkę pod tytułem „Szukaj mnie”, która pojawiła się w nowym filmie „Kogel-mogel” reżyserii Romana Załuskiego. Tekst piosenki napisał Marek Dagnan, natomiast muzykę Seweryn Krajewski. Edyta Geppert podczas swoich koncertów i wystąpień publicznych zawsze występuje w czarnych strojach, „by nie odciągać uwagi od muzyki”. Jedynie raz odeszła od tej zasady, gdy reżyserka widowiska poprosiła ją o założenie zielonej sukni.

W 1985 roku została odznaczona Czerwoną Kokardką, później otrzymała Honorowy Złoty Mikrofon przyznany przez Zarząd Polskiego Radia. Została odznaczona również Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, natomiast w 2009 roku otrzymała Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski z rąk Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

W imieniu całej redakcji Radia Pogoda składamy Pani Edycie najpogodniejsze życzenia urodzinowe!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >