Disney Plus Polska. Znamy datę premiery i ceny

Platforma streamingowa Disney+ będzie dostępna w Polsce w połowie czerwca. Źródło: Facebook Disney Polska

Sprawdź, od kiedy w Polsce będzie dostępna platforma streamingowa Disney Plus. Znana jest już oficjalna data premiery i wysokość miesięcznego abonamentu.

To już pewne informacje. Platformą streamingową Disney Plus będziemy mogli się cieszyć w Polsce od 14 czerwca. Także cena, jaką podał Disney, nie wydaje się zaporowa. Płacić będziemy 28,99 zł miesięcznie.

Na oficjalnym profilu Disney Polska na Facebooku czytamy:

Już od 14 czerwca za 28,99 zł miesięcznie oglądaj na Disney+ seriale Grey’s Anatomy: Chirurdzy, Hawkeye oraz Falcon i Zimowy Żołnierz Studia Marvel, Świat według Jeffa Goldbluma i The Mandalorian z galaktyki Gwiezdnych wojen, a także filmy wytwórni Disney i Pixar takie jak Luca i Co w duszy gra, Nasze magiczne Encanto Disneya oraz wiele innych.

Na początku 2022 roku pojawiła się informacja, że latem platforma streamingowa Disney+ wystartuje w 42 kolejnych krajach. Wśród nich znalazła się także Polska. Jednak wtedy Disney nie podał jeszcze konkretnej oficjalnej daty startu platformy ani wysokości miesięcznego abonamentu.

Gdzie od lata będzie dostępna platforma Disney+

42 kolejne kraje, w których będzie można korzystać z platformy streamingowej Disneya, to

Albania, Algieria, Andora, Arabia Saudyjska, Bahrajn, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Egipt, Estonia, Grecja, Irak, Izrael, Jemen, Jordania, Katar, Kosowo, Kuwejt, Łotwa, Liban, Libia, Liechtenstein, Litwa, Malta, Maroko, Macedonia Północna, Oman, Palestyna, Polska, Republika Południowej Afryki, Rumunia, San Marino, Serbia, Słowacja, Słowenia, Tunezja, Turcja, Watykan, Węgry i Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Czy w każdym z krajów oferta platformy będzie taka sama?

Oferta platformy Disney+ w każdym z krajów może być inna, ale na pewno znajdą się w niej wszystkie oryginalne produkcje Disneya.

Na platformie dostępne będą też klasyczne filmy Disneya, z pierwszą słynną animacją „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” z 1937 roku. Fani animacji Disneya obejrzą między innymi „Dumbo”, „Bambi”, „Zakochanego kundla”, „101 dalmatyńczyków”, „Małą Syrenkę”, „Piękną i Bestię” „Króla Lwa”.

Dostępne będą produkcje Marvela, takie jak „Iron Man”, „Iron Man 3”, „Kapitan Marvel”, a także „Thor: Mroczny świat” i „Avengers: Koniec gry”. Fani „Star Wars” będą mogli oglądać filmy i seriale wytwórni Lucasfilm, w tym dziewięć pierwszych części „Gwiezdnych wojen” czy spin-offy.

Sprawdź też:

Powiązane

Wyniki Lotto 13.08.2022, sobota [Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa, Ekstra Pensja, Ekstra Premia]

Quiz: “Lokomotywa” i inne wiersze Brzechwy. Jak dobrze pamiętasz ukochane rymowanki z dzieciństwa?

15 sierpnia 2022 – czy to dzień wolny? Czy sklepy będą otwarte?