Darmowe testy na covid w aptekach – Warszawa

Darmowe testy na covid w aptekach – spis punktów w Warszawie - zdjęcie ilustracyjne Fot. Tony Webster/Wikimedia Commons

Dowiedz się, w których aptekach w Warszawie można przeprowadzić darmowe testy na covid. Przedstawiamy aktualną listę.

Od czwartku pacjenci mają do dyspozycji darmowe testy covid. Mogą przeprowadzić je w aptekach, które spełniają określone wymogi. Ministerstwo zdrowia przygotowało specjalną stronę internetową, na której można sprawdzić najbliższą naszego miejsca zamieszkania aptekę, która przeprowadza tego typu testy. Ta wyszukiwarka jest dostępna pod adresem internetowym: https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/test-w-mobilnym-punkcie-pobran#apteki

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że na starcie programu umożliwiającego Polakom darmowe testy covid dostępne są 64 apteki w całym kraju, w których można wykonać test antygenowy. Jak dodał minister, kolejne 19 punktów przesłało już dokumenty zgłoszeniowe.

Lista aptek w Warszawie, w których można przeprowadzić test na covid

Obecnie w stolicy darmowe testy na covid można przeprowadzić w następujących aptekach.(Liczba punktów może ulec zmianie):

  • RMS Sławomir Rendecki, Wilcza 31, 00-544, Warszawa;
  • RMS Sławomir Rendecki, Al.Sztandarów 1/3, 04-414; Warszawa;
  • SUPER-PHARM POLAND SP. z o.o., Puławska 23/25/U-001, 02-515, Warszawa;
  • APTEKA PRIMA, Pańska 61, 00-830, Warszawa;
  • APTEKA MEDICOVER, PUŁAWSKA 278, 02-819, WARSZAWA;

Jak wygląda test na covid w aptece

Nie ma ograniczeń liczby testów, które może wykonać jedna osoba. Test będzie wyglądał następująco: farmaceuta pobierze osobie chcącej poddać się badaniu wymaz z nosogardzieli, następnie wykona test i umieści jego wynik w systemie. Wynik testu odwiedzający uzyska od razu podczas wizyty w aptece. Oprócz tego wynik będzie można sprawdzić również na Internetowym Koncie Pacjenta i w aplikacji mojeIKP.

Jeśli wynik testu będzie dodatni, to taka osoba zostanie skierowana na izolację domową a po upływie 10 dni otrzyma Krajowy Certyfikat COVID, który zaświadcza, że jest ona ozdrowieńcem (należy pamiętać, że ten certyfikat jest ważny tylko na terytorium Polski!). Kiedy wynik testu będzie negatywny, to dana osoba uzyska Unijny Certyfikat COVID ważny na 48 godzin.

Zobacz też:

Powiązane

Wyniki Lotto 2.07.2022, godz. 14.00, sobota [Multi Multi, Kaskada, Super Szansa]

Czy tatuaże z henny są bezpieczne?

Życzenia na urodziny dla każdego

1 komentarz

Darmowe testy na covid w aptekach – Kraków – Radio Pogoda – wiadomości, porady, informacje – słuchaj radia 27 stycznia 2022 - 13:01
[…] Wiadomości […]
Dodaj komentarz