Co mówi o Tobie charakter pisma? Sprawdź!

Charakter pisma jest jak odcisk palca – każdy z nas ma swój, wyjątkowy. Grafolodzy twierdzą, że mówi on dużo o osobowości człowieka. Sprawdź, co mówi Twoje pismo.

Charakter pisma świadczy o charakterze człowieka?

Analizą pisma zajmuje się grafologia, która jest dziedziną psychologii. Nie jest to więc czyjeś widzi mi się, tylko autentyczna dziedzina nauki. Bada ona związki między charakterem pisma czy rysunku a dominantami osobowości. Swoje źródło ma czasach starożytnych, dziś pomaga rozwiązywać zagadki kryminalne i diagnozować zaburzenia psychiczne a także określić stan emocjonalny osoby w chwili, kiedy pisała tekst. Choć to skomplikowana dziedzina nauki, która wciąż jeszcze się rozwija, to jest kilka ogólnych zasad, którymi można się kierować odczytując charakter pisma, traktując to raczej jako zabawę.

Szerokość i wielkość liter w zdaniach

Szerokie, szczodrze kreślone litery oznaczają osobę towarzyską, a wąskie i ściśnięte świadczą o opanowaniu. Duże litery są oznaką potrzeby zrozumienia i dostrzeżenia przez innych, natomiast małe mają świadczyć o opanowaniu i logicznym myśleniu. Ostro zakończone litery oznaczają agresję.

Pochylenie liter w charakterze pisma

Na prawo przechylają swoje pismo osoby rodzinne, przyjazne i emocjonalne. Na lewo – osoby wycofane, które lubią analizować i pracować w samotności. Prosty charakter pisma świadczy o praktycznym, logicznym umyśle nie przywiązującym zbytniej wagi do emocji.

Łączenie liter w wyrazach

Jeśli wszystkie litery są połączone, świadczy to o długich, ale logicznych procesach decyzyjnych. Litery rozstrzelone oznaczają inteligencję opartą na intuicji.

Kropka nad „i”

Kropka nad i w kształcie pustego koła to kreatywność i skłonności artystyczne, zwykła kropka położona bezpośrednio nad literą – dobra organizacja osoby piszącej. Brak kropki to roztargnienie.

Litery wysokie, czyli L i T w charakterze pisma.

Małe „l” pisane w kształcie laseczki oznacza urażone nadzieje, natomiast „l” z pętelką – marzenia i plany na przyszłość urażone nadzieje. Litera t bez pętelki to dyscyplina i opanowanie, z pętelką – wrażliwość na krytykę. Jeśli kreska w literze t jest wysoko, pisze ją osoba ambitna i pewna siebie, jeśli nisko – szwankuje jej poczucie własnej wartości.

Okrągłe O

O w formie zamkniętej zapisują introwertycy, niedomknięte o – ekstrawertycy.

ZOBACZ TEŻ:

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi