Boba Fett w żałobie: zmarł Jeremy Bulloch

Boba Fett

Jeremy Bulloch nie żyje. To on wystąpił jako Boba Fett w w dwóch częściach „Gwiezdnych Wojen”.

17 grudnia w wieku 75 lat zmarł brytyjski aktor Jeremy Bulloch – odtwórca roli Boba Fetta w kultowej sadze George’a Lucasa „Gwiezdne Wojny”. Wystąpił w dwóch częściach kosmicznej sagi: „Imperium kontratakuje” i „Powrót Jedi”. Choć zagrał tylko epizody, w dodatku jako jeden z licznych czarnych charakterów, to wystarczyło, żeby został postacią kultową i zyskał grono wiernych fanów na całym świecie. Aktor od lat zmagał się z chorobą Parkinsona.

Kim był Boba Fett w „Gwiezdnych Wojnach”?

Boba Fett był w „Gwiezdnych Wojnach” szemranym najemnikiem i łowcą głów, będącym na usługach złowrogiego Imperium, z którym wojowali Luke Skywalker, Han Solo, Księżniczka Leia i reszta Rebelii.

Jeremy Bulloch w ciągu aktorskiej kariery zagrał w ponad stu filmach i serialach. Pojawiał się nawet w epizodycznych rolach w filmach o Jamesie Bondzie: „Tylko dla twoich oczu” i „Ośmiorniczka”. Mimo to najbardziej był znany jako tajemniczy łowca głów Boba Fett.

Mark Hamill żegna kolegę z planu

Kolegę z planu pożegnał we wzruszającym wpisie na Twitterze Mark Hamill – odtwórca roli Luke’a Skywalkera w sadze „Gwiezdne Wojny”:

„Jeremy Bulloch był kwintesencją angielskiego gentelmana. Świetny aktor, wspaniały towarzysz i bardzo miły dla wszystkich, którzy mieli szczęście go spotkać lub z pracować razem z nim. Będzi mi go głęboko brakować i jestem bardzo wdzięczny, że go poznałem” – napisał

Źródło: Mark Hamill/Twitter

Niestety, to nie pierwsza taka smutna wiadomość w ostatnim czasie. Niecały miesiąc temu zmarł Dave Prowse – aktor, który użyczył swojej sylwetki Darthowi Vaderowi, ikonicznemu czarnemu charakterowi z „Gwiezdnych Wojen”.

Przeczytaj też: Hayden Christensen zagra Dartha Vadera w serialu o Obi-Wan Kenobim

Powiązane

„Ślub od pierwszego wejrzenia 8” – dalsze losy uczestników

Wyniki Lotto 29.11.2022, wtorek [Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Ekstra Pensja, Ekstra Premia i EuroJackpot]

„Ślub od pierwszego wejrzenia 8” – będzie dodatkowy odcinek.