Będzie nowy Asterix i Obelix. W obsadzie znany piłkarz

Kadr z filmu o przygodach Asterixa i Obelixa.

Fani przygód dzielnych galów mogą być zadowoleni – Asterix i Obelix powracają. Nowe przygody to również nowa obsada, a w niej znany piłkarz.

Asterix i Obelix – o czym jest kultowa seria?

Asterix i Obelix to bohaterowie komiksu, który tworzyli Rene Goscinny i Albert Uderco. Komiks przedstawiał przygody dzielnych wojowników – przyjaciół, sprytnego Asterixa i silnego Obelixa, którzy zamieszkiwali ostatnią galijską wioskę, opierającą się Cezarowi. Dużą w tym rolę odgrywał magiczny napój produkowany przez galijskiego druida, choć sami bohaterowie także wyróżniali się odwagą i rycerskością. Komiks doczekał się animacji i ekranizacji, w której zagrał kwiat aktorstwa francuskiego, dzięki czemu filmy z serii stały się kultowe.

Ile było serii filmowych o Asterixie i Obelixie?

Do tej pory powstały 4 filmowe części przygód dwóch przyjaciół.

  • „Asterix i Obelix kontra Cezar: – 1999
  • „Asterix i Obelix – misja Kleopatra” – 2002
  • „Asterix i Obelix na Olimpiadzie” – 2008
  • „Asterix i Obelix. W służbie Jej Królewskiej Mości” – 2012

Premiera nowej części serii zapowiadana była na 2022 rok, jednak ze względu na COVID przełożono ją wstępnie na luty 2023 r. Data polskiej premiery nie jest jeszcze znana.

„Asterix i Obeliź – The Middle Kingdom” – nowy film z serii

To pierwszy z całej serii filmów, który nie opiera się na żadnym z komiksów duetu Gościnny/Uderzo. Tym razem dzielni Galowie wybiorą się do Chin, a wszystko przez to, że do galijskiej wioski zawita córka chińskiego cesarza, która ucieka przed swoim ojcem. Szarmanccy Galowie nie pozostawią dziewczyny bez pomocy i na tym wątku będzie oparta fabuła filmu.

Obsada – bez Depardieu, za to z piłkarzem

Produkcja zapowiedziała spore zmiany w obsadzie. Przede wszystkim będzie to pierwszy film o przygodach Galów, w którym nie zagra Gerarde Depardieu, dotychczas obsadzany w roli Obelixa. Tym razem zastąpi go Gilles Lelluoche, A partnerować mu będzie w roli Asterixa Guillaume Canet. Juliusza Cezara zagra Vincent Cassel, Kleopatrę – laureatka Oscara Marion Cotillard, a Panoramixa – Pierre Richard. W filmie wystąpi też gwiazda piłki nożnej, Zlatan Ibrachimowić, który wcieli się w postać Onefusa.

Uwaga! Dla wszystkich naszych Czytelników mamy coś naprawdę wyjątkowego. Przygotowaliśmy niezwykle ciekawe quizy z różnych kategorii. Największą niespodzianką jest to, że po rozwiązaniu quizu jest szansa na wygranie nawet 50 tys. złotych! Kliknij i sprawdź

ZOBACZ TEŻ:

Powiązane

„Ślub od pierwszego wejrzenia 8” – dalsze losy uczestników

Wyniki Lotto 29.11.2022, wtorek [Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Ekstra Pensja, Ekstra Premia i EuroJackpot]

„Ślub od pierwszego wejrzenia 8” – będzie dodatkowy odcinek.