Atak na Ukrainę 2022 – sprawdź jak możesz pomóc [LISTA ZBIÓREK]

Atak na Ukrainę zszokował cały świat. Coraz więcej Polaków zastanawia się, jaką pomoc ofiarować naszym sąsiadom. Zobacz listę zbiórek prowadzonych przez sprawdzone organizacje.

Warto pomagać z głową. Dlatego zanim zdecydujemy się na przelanie pieniędzy na którąś z internetowych zbiórek, należy upewnić się, kto ją założył. Atak Rosji na Ukrainę wzbudza wiele emocji. Każdy z nas chce ofiarować pomoc. Jednak tam, gdzie pojawiają się altruistyczne pobudki, zaczynają także działać internetowi oszuści.

Dlatego, aby nie musieli państwo zastanawiać się, czy dana zbiórka jest autentyczna, przygotowaliśmy listę zbiórek prowadzonych przez sprawdzone organizacje charytatywne i pozarządowe.

Atak na Ukrainę 2022 – lista zbiórek

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej

Centrum od razu zareagowało na atak na Ukrainę i rozpoczęło zbiórkę. Na stronie PCPM możemy przeczytać:

„Fundacja PCPM pomaga wschodniej Ukrainie. Sytuacja jest trudna, wiele osób potrzebuje natychmiastowego wsparcia. – W Charkowie są już setki nowych uciekinierów z Donbasu, większość radzi sobie samodzielnie, ale to dopiero początek – relacjonował współpracownik PCPM z Charkowa. Niezbędne są zestawy higieniczne, generatory, latarki, powerbanki i kuchenki turystyczne. Zakup tego sprzętu możliwy jest na miejscu. Jak najszybciej potrzebne są jednak pieniądze.”

Jeśli chcecie wesprzeć działania PCPM, wpłaty należy dokonać za pośrednictwem strony organizacji.

Caritas

Caritas przekazało już 100 tys. zł na bieżące działania pomocowe dla Ukrainy. Ponadto organizacja ogłosiła zbiórkę pod hasłem „Pomoc dla Ukrainy”. Wśród najpilniejszych potrzeb są żywność, środki higieniczne i zapewnienie podstawowej pomocy materialnej. Jeśli chcecie pomóc za pośrednictwem Caritasu, poniżej podajemy niezbędne dane.

Numery kont do wpłat tradycyjnych:

Bank PKO BP S.A. 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526
Bank Millenium S.A. 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384

Tytułem: UKRAINA

CARITAS POLSKA
ul. Okopowa 55
01-043 Warszawa

Fundacja Ocalenie

Organizacja powstała w 2000 roku. Od tamtego czasu spiera migrantów i migrantki w integracji i indywidualnym rozwoju.  Działania fundacji skupiają się na wzmacnianiu dialogu międzykulturowego oraz społeczeństwa obywatelskiego. Dąży do tego, aby każdy człowiek mógł żyć godnie i w poszanowaniu swoich praw. Fundacja Ocalenie od razu zareagowała na atak na Ukrainę i uruchomiła zbiórkę. Jeśli chcecie wesprzeć Ukrainców środki można wpłacać za pomocą Facebooka albo bezpośrednio na stronie Fundacji Ocalenie.

11 1750 0009 0000 0000 2156 6004

Numer konta w formacie IBAN: PL 11 1750 0009 0000 0000 2156 6004   

Fundacja Ocalenie, ul. Krucza 6/14a, 00-537 Warszawa
Adres banku: BNP Paribas Bank Polska S.A., ul. Kasprzaka 2, 01-211 Warszawa
Kod BIC/SWIFT do przelewów międzynarodowych: PPABPLPKXXX 
Tytuł przelewu: Darowizna na pomoc dla osób z Ukrainy

Polska Akcja Humanitarna

PAH działa na terenie Ukrainy od momentu rozpoczęcia operacji wojskowych w Ukrainie. Obecnie PAH skupia się na zapewnieniu wsparcia na wypadek zaognienia konfliktu. Niestety wiele osób prawdopodobnie nie będzie miało szansy ani uciec, ani zaopatrzyć się w żywność. Dlatego potrzebna będzie pomoc międzynarodowa.

Się pomaga

Ogólnopolska zbiórka została także zorganizowana przez portal Siepomaga. Zbiórka jest prowadzona przez Fundację Siepomaga, która jako Organizacja Pożytku Publicznego może szybko finansowo wesprzeć organizacje pomocowe działające na rzecz wsparcia Ukrainy. 

Atak na Ukrainę to sytuacja, która wzbudza strach, ale też chęć pomocy. Dlatego, jeśli chcecie zrobić coś konstruktywnego, na pewno warto wesprzeć którąś z powyższych zbiórek.

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi