Anonymous wypowiedzieli wojnę Rosji

Grupa hakerska Anonymous zaangażowała się w cyberwojnę z rządem rosyjskim. Fot. Pixabay

Grupa hakerska wypowiedziała dziś w nocy wojnę rosyjskiemu rządowi. Anonymous na cel wzięli strony internetowe rosyjskich instytucji państwowych oraz usługodawców sieciowych.

Grupa Anonymous poinformowała na twitterowym koncie, że oficjalnie jest w stanie cyberwojny z rosyjskim rządem.

Godzinę później, koło północy, grupa Anonymus poinformowała, że zablokowała stronę rosyjskiego kanału RT News, który publikuje propagandowe materiały w języku angielskim. 

Poczynania Anonymous są na gorąco lajkowane i komentowane na Twitterze. Pojawił się nawet tweet, że nareszcie Anonymous hakują dla pokoju.

Grupa zaatakowała strony internetowe rosyjskich dostawców internetowych, oficjalną stronę rosyjskiego ministerstwa obrony oraz strony prezydenta Rosji. Atak Anonymous potwierdzono m.in. na następujących witrynach: kremlin.ru, rt.com, goverement.ru, sovam.com, com2com.ru, ptt.ru, mil.ru, relcom.ru.

W swoich tweetach Anonymous informuje, że kolektyw zaangażował się w operację przeciw Federacji Rosyjskiej. Ich akcje są wymierzone w rosyjski rząd, ale nieuniknione jest, że ucierpi na tym również sektor prywatny. Zaznacza jednak, że działania grupy mają na celu zakłócić przesyłanie danych wojskowych, a nie ograniczyć komunikację Rosjan protestujących przeciwko inwazji Putina na Ukrainę.

Co to jest Anonymous

Anonymous to globalna, zdecentralizowana grupa aktywistów sprzeciwiająca się ograniczaniu wolności obywatelskich, korupcji, konsumpcjonizmowi, cenzurze, wpływowi Kościoła katolickiego na życie publiczne oraz łamaniu praw zwierząt.

W 2012 roku magazyn „Time” zaliczył Anonymous do 100 najbardziej wpływowych osób na świecie.

Przeczytaj też;Powiązane

Kiedy wypada pełnia Księżyca w październiku 2022?

Wyniki Lotto 7.10.2022, piątek [Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa, Ekstra Pensja] i EuroJackpot

Quiz: Jak dobrze pamiętasz telewizyjne gwiazdy PRL?

2 komentarze

Benzyna po 10 zł? Orlen uspokaja – Radio Pogoda – wiadomości, porady, informacje – słuchaj radia 25 lutego 2022 - 16:19
[…] Wiadomości […]
Atak Rosji na Ukrainę 2022: dzień po dniu – Radio Pogoda – wiadomości, porady, informacje – słuchaj radia 25 lutego 2022 - 16:23
[…] Wiadomości […]
Dodaj komentarz