92-latek odzyskał kurtkę z młodości - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » 92-latek odzyskał kurtkę z młodości

92-latek odzyskał kurtkę z młodości

Wzruszająca historia z USA: 92-latek odzyskał swoją ukochaną kurtkę, z którą nie rozstawał się od czasów studiów. Pomogli mu internauci.

Ponad 60 lat po tym, jak Mal Osborn zyskał prawo do noszenia kurtki z logo Uniwersytetu w Maine, cały czas ją nosił. Aż do października, kiedy 92-latek ją zgubił. Teraz właśnie odzyskał swój ukochany element garderoby.

Mieszkający od 1964 roku w Winston-Salem w amerykańskim stanie Karolina Północna Osborn powiedział swojej córce Beverly Amick, że nie może znaleźć swojej bezcennej pamiątki ze studiów. Jak opisuje lokalna gazeta „Bangor Daily News”, Amick i pozostali krewni postanowili prześledzić trasy, jakimi Mal Osborn zazwyczaj się porusza, żeby znaleźć zgubę. Zakładali, że 92-latek może położył ją na samochodzie i ruszył, a ubranie spadło podczas jazdy. Niestety, nie udało im się znaleźć pamiątkowej kurtki.

Amick postanowiła więc zamieścić zdjęcie Osborna w kurtce na Facebooku. Zdjęcie pochodzi z 2016 roku, z turnieju pływackiego.

Pod fotografią dodała podpis: „Ten mężczyzna byłby przeszczęśliwy, gdyby jego ukochana kurtka została odnaleziona”. Ten post został potem podany dalej ponad 1000 razy.

Mal Osborn w latach 1949-52 uczestniczył w biegach przełajowych na Uniwersytecie Maine. Jak powiedział „Bangor Daily News”, od tamtego czasu bardzo zżył się z kurtką.

Amick wiedziała, jak jej ojciec uwielbiał tę starą kurtkę i postanowiła, że zrobi wszystko, co w jej mocy, żeby ją odnaleźć. W końcu dostała e-mail od kobiety mieszkającej nieopodal jej ojca. Napisała, że znalazła tę część garderoby w swoim podwórku, pd warstwą liści. Gdy Beverly odniosła swojemu ojcu wyczyszczoną zgubę, ten był bardzo wzruszony. Powiedział, że zwłaszcza w tak trudnym dla nas wszystkich roku jest to jakiś dobry omen.

„Doceniam całe dobro i współczucie, jakie mi okazano w ciągu ostatnich 24 godzin. To doświadczenie na pewno jest czymś pozytywnym na zakończenie 2020 roku” – napisała Beverly Amic na swoim Facebooku po tym, jak kurtka jej ojca została znaleziona.

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >