Gość Radia Pogoda: Wojciech Medyński - aktor - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Gość Radia Pogoda: Wojciech Medyński – aktor

Gość Radia Pogoda: Wojciech Medyński – aktor

Gościem Anny Stachowskiej i Radia Pogoda był Wojtek Medyński – aktor, który najpierw zakochał się w tańcu a potem w teatrze, filmie i dubbingu.

,
Gościem Anny Stachowskiej i Radia Pogoda był Wojtek Medyński – aktor, który najpierw zakochał się w tańcu a potem w teatrze, filmie i dubbingu.

Urodził się i wychował w Kożuchowie. Jego droga do aktorstwa rozpoczęła się przez taniec. W latach 1983-1996 tańczył i śpiewał w Zespole Folklorystycznym „Lubuskie Słoneczko”. Jako nastolatek występował między innymi w inscenizacji „Dziadów” Adama Mickiewicza jako Guślarz. W 2000 roku ukończył szkołę filmową (PWSFTviT w Łodzi).

Aktualnie współpracuje z teatrem improwizacji AbOvo. Pana Wojtka można zobaczyć również w wielu serialach m.in: „Łowcy cieni”, czy „Policjantki i policjanci”, ale i w teatrze.

Właśnie przygotowuje się do premiery spektaklu „Czarno to widzę, czyli wymieszani i posortowani” w reżyserii Ewy Kasprzyk, gdzie wciela się w postać Malwiny. Premiera tego spektaklu już w 23 stycznia w Domu Kultury w Warszawie. Z Anną Stachowską rozmawia o tymże właśnie spektaklu, o swojej wielkiej pasji jaką jest improwizacja oraz o „sowim” trybie życia.

Całego wywiadu możecie Państwo posłuchać tutaj:

Program „Gość Radia Pogoda” do usłyszenia codziennie od poniedziałku do czwartku od 22:00, tylko w Radiu Pogoda!

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >