Danuta Błażejczyk w Radiu Pogoda! [PODCAST]

[11:31] Magdalena Słomka foto: TRICOLORS / EAST NEWS

Oryginalna artystka z niesamowitą energią o ciekawej barwie głosu, z niebanalnym repertuarem. Zapraszamy na rozmowę o dzieciństwie, o tym dlaczego Janis Joplin sprawiła, że myślała już tylko o śpiewaniu, o przyjaźni z Danutą Rinn i o tym, co w życiu jest najważniejsze!

Swoją przygodę z muzyką zaczęła w chórku w zespole Maryli Rodowicz.

Jako Danuta Błażejczyk zadebiutowała w 1985 roku na Krajowym Festiwalu Piosenki w Opolu, gdzie otrzymała specjalną nagrodę jury za indywidualność artystyczną z piosenka „Taki cud i miód”.

Współpracuje z najlepszymi tekściarzami i kompozytorami. Do jej debiutanckiego utworu „Taki cud i miód” słowa napisał Wojciech Młynarski, a muzykę skomponował Włodzimierz Korcz. Występ artystki ze zwycięską piosenką „Taki cud i miód” 16 lat później na tej samej scenie w Opolu. Jak wspomina w wywiadzie muzyka i występowanie na scenie wiele dla niej znaczy.

Jest założycielką i prezesem Fundacji Apetyt na Kulturę, której celem jest wspieranie i popularyzacja przedsięwzięć kulturalnych z dziedziny literatury, teatru, muzyki, sztuk plastycznych, fotografii i filmu. Fundacja organizuje i finansuje projekty kulturalne i artystyczne oraz przyznaje stypendia pieniężne i nagrody dla artystów oraz szczególnie uzdolnionych artystycznie dzieci i młodzieży.

Całego wywiadu z Danutą Błażejczyk możecie posłuchać Państwo tutaj:

Program „Gość Radia Pogoda” do usłyszenia codziennie od poniedziałku do czwartku od 22:00, tylko w Radiu Pogoda!

Powiązane

„Ślub od pierwszego wejrzenia” – sezon 8 odc. 5

“Zranione ptaki” odcinek 137, 138 streszczenie

“Pierwsza miłość” odcinek 3469, 3470 – streszczenie