Art Generacje - finał projektu - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Art Generacje – finał projektu

Art Generacje – finał projektu

W tym roku tematem przewodnim projektu Art Generacje jest MIŁOŚĆ. Fundacja Drama Way po raz V udowadnia, że osoby dojrzałe i młodzież chcą się poznawać, razem pracować i uczyć się od siebie nawzajem.

,
W tym roku tematem przewodnim projektu Art Generacje jest MIŁOŚĆ. Fundacja Drama Way po raz V udowadnia, że osoby dojrzałe i młodzież chcą się poznawać, razem pracować i uczyć się od siebie nawzajem.

Fundacja Drama Way od 2013 roku realizuje na terenie m.st Warszawy włączające Seniorów programy edukacji kulturalnej prowadzone metodami teatru zaangażowanego społecznie. Od 2015 roku nasze projekty tworzymy z myślą o łączeniu doświadczenia Seniorów i energii Młodych należących do tzw. trudnej młodzieży. Oznacza to, ze nasi młodzi uczestnicy na co dzień mieszkają i uczą się w warszawskich Młodzieżowych Ośrodkach Socjoterapii (MOS) i Młodzieżowych Ośrodek Wychowawczych (MOW).

Podczas obecnej, V już edycji projektu Art Generacje, wraz z seniorami i młodzieżą zastanawiamy się nad istotą miłości – uskrzydlającą i bolesną; miłością do siebie samego, partnera, rodzica, dziecka, kraju. Czerpiemy z obszarów psychologii, religioznawstwa, antropologii kulturowej, filozofii, literatury, dramatu i filmu. Zbieramy opowieści, słuchamy siebie nawzajem, poddajemy się zadumie, ale również aktywnemu działaniu. Finałem projektu będzie wystawienie międzypokoleniowego, interaktywnego spektaklu o miłości, przygotowanego metodą Teatru ze Społecznością (oznacza to, że kostiumy, scenografię, scenariusz, muzykę itd. stworzą samodzielnie uczestnicy projektu).

Tematem poprzedniej edycji projektu była pamięć, tak seniorzy i młodzież zorganizowali wydarzenie:

Wszystkie działania prowadzone są na Bielanach, jednak w projekcie uczestniczą mieszkańcy z całej Warszawy i miejscowości okolicznych.

Finał V edycji projektu odbędzie się 25.11.2019 r. w Mediatece Start Mecie na Bielanach.

Radio Pogoda poleca!

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >