"Jacek i Agatka" Wandy Chotomskiej powracają! - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » „Jacek i Agatka” Wandy Chotomskiej powracają!

„Jacek i Agatka” Wandy Chotomskiej powracają!

Prawdziwy rarytas na polskim rynku wydawniczym! Już 23 maja w sklepach pojawi się książkowa wersja kultowej dobranocki „Jacek i Agatka”.

,
Prawdziwy rarytas na polskim rynku wydawniczym! Już 23 maja w sklepach pojawi się książkowa wersja kultowej dobranocki „Jacek i Agatka”.

Perypetie uroczej dwójki, która przed laty spotykała się z najmłodszymi w pierwszej polskiej telewizyjnej dobranocce, teraz w wydaniu książkowym!

W czasach, kiedy w telewizji był tylko jeden kanał, codziennie o 19:20 rozpoczynał się program pt. „Dobranocka”. W latach 70. został przemianowany na „Wieczorynkę” i zmienił godzinę na 19:00.

Wtedy właśnie fani uroczych pacynek zasiadali tłumnie przed odbiornikami telewizyjnymi i z zapartym tchem śledzili przygody maluchów. Wśród ciekawych rozmów maluchów, przez buźkę rozsądnej, poukładanej Agatki i urwisa Jacka Wanda Chotomska przemyciła wiedzę o tym, co jest ważne i czym warto kierować się w życiu.

Rozbrajające pacynki, stworzone przez niezapomnianą Wandę Chotomską, a z wizualizowane przez Adama Kiliana mają szansę podbić serca kolejnych pokoleń. Książka „Jacek i Agatka” to prawdziwa gratka dla dorosłych, którzy chcą przybliżyć dzieciom bohaterów bajek z ich dzieciństwa.

Wydawnictwu Wilga odpowiedzialne za wydanie bajki w formie książki, udało się skontaktować z Panią Teresą Olenderczyk, która przez wiele lat wcielała się w postać Jacka.

Książka do wygrać na antenie Radia Pogoda z okazji Dnia Dziecka!

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >