Pierwsze nagranie studyjne piosenkarza odbyło się w lipcu 1930 r. Rok później zaczął wykonywać piosenki w radiu i zaczął występować na koncertach. Na początku swojej kariery solowej nagrywał 150 piosenek rocznie, w studio ze znanymi artystami kabaretowymi.
W 1937 roku zdobył tytuł najpopularniejszego piosenkarza w ogólnopolskim plebiscycie Polskiego Radia, uzyskując prawie 50 tysięcy głosów, a w 1939 roku został pierwszym polskim artystą, który pojawił się w telewizji – wystąpił w londyńskim studiu telewizyjnym.
Podczas II wojny światowej Mieczysław Fogg służył Armii Krajowej, występował na koncertach dla żołnierzy i cywilów. Podczas okupacji w Warszawie ukrywał żydowskich przyjaciół w swoim mieszkaniu, pomagał im w wyrabianiu fałszywych dokumentow, z którymi mogli opuścić kraj. Za jego działania Instytut Yad Vashem w Jerozolimie przyznał mu medal „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”
Po wojnie kontynuował karierę solową, a w 1958 roku ponownie wygrał konkurs polskiego radia na najpopularniejszego piosenkarza. Artysta prowadził aktywną działalność koncertową, w 1972 był najstarszym wykonawcą na świecie. Łącznie artysta zaśpiewał na 16 tysiącach koncertów w 25 krajach Europy, w jego repertuarze znajdowało się ponad 2000 utworów.
Ostatni publiczny występ Mieczysława Fogga odbył się w 1988 roku.
Jego najsłynniejsze hity to „Tango Milonga”, „To ostatnia niedziela” , „Jesienne Róże”, „Mały biały domek”, „I nic więcej”.