Rena Rolska – artystka z wielką pogodą ducha

08.1961. Piosenkarka, aktorka estradowa Rena Rolska. (awol) PAP/Stanisław Czarnogórski

Wiele jej piosenek do dziś jest pamiętanych przez słuchaczy mimo, że od 1981 roku nie zaśpiewała ani razu. Mowa o artystce, która z nostalgią wraca do dziecięcych czasów, nie lubi swojego imienia i charakteryzuje się wielką pogodą ducha. 19 stycznia Rena Rolska obchodzi swoje 91. urodziny!

Pragniemy przypomnieć Państwu jedne z największych przebojów Reny Rolskiej takie jak „Hej Piotr!”, Serce na śniegu”, „Złoty pierścionek” czy „Nie oczekuję dziś nikogo”.

Niekwestionowana gwiazda polskiej rozrywki lat 50-tych i 60-tych. Zadebiutowała w 1955 roku jako solistka Orkiestry Tanecznej Polskiego Radia w Hali Gwardii w Warszawie. Występowała w kabarecie architektów „Pineska” w latach 1956-1960.

Rena Rolska za swoją twórczość zdobyła wiele znaczących nagród. Została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi w 1979 roku oraz otrzymała Brązowy (2005) i Srebrny (2015) Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Dwukrotnie też dostała nagrodę Złoty Mikrofon przyznawaną przez Polsko-Amerykańską Agencję Artystyczną.

Jej piosenki przywołują wspomnienia, a sama artystka w oczach wielu po dziś dzień pozostaje ideałem. Najpiękniejsze melodie Reny Rolskiej gramy dla Państwa w Radiu Pogoda, a Pani Renie przesyłamy moc życzeń z okazji urodzin!

Powiązane

„Akacjowa 38” odcinek 58. i 59. streszczenie

„Zakazany owoc” odcinek 187. Streszczenie szczegółowe

„Pierwsza miłość” odcinek 3589 – streszczenie. Poznaj losy bohaterów serialu