Edward Hulewicz w swoje urodziny ma prezent dla słuchaczy - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Edward Hulewicz w swoje urodziny ma prezent dla słuchaczy

Edward Hulewicz w swoje urodziny ma prezent dla słuchaczy

Dziś 82 lata kończy Edward Hulewicz. Z tej okazji Asia Kruk i Zygmunt Chajzer z Pogodnego Poranka w Radiu Pogoda zadzwonili do niego z życzeniami. W trakcie rozmowy dowiedzieli się od niego czegoś bardzo ciekawego…

,

Dziś 82 lata kończy Edward Hulewicz. Z tej okazji Asia Kruk i Zygmunt Chajzer z Pogodnego Poranka w Radiu Pogoda zadzwonili do niego z życzeniami. W trakcie rozmowy dowiedzieli się od niego czegoś bardzo ciekawego…

Edward Hulewicz – piosenkarz, kompozytor, autor tekstów. W tym roku obchodzi 57-lecie swojej pracy artystycznej. Cały czas koncertuje, wydaje płyty. Człowiek o wielu talentach z energią i entuzjazmem do życia.

Od najmłodszych lat interesował się sztuką. Jako młody chłopak brał udział w konkursach recytatorskich.

Początkowo chciał dostać się do szkoły aktorskiej, ostatecznie studiował w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Gdańsku, której nigdy nie ukończył ze względu na karierę muzyczną.

Jako muzyk po raz pierwszy został dostrzeżony na wymianie studenckiej w Czechosłowacji. Kiedy wrócił do polski koncertował w klubie muzycznym. Tam poznał Janusza Chojana -redaktora z radia i telewizji Poznań i zaproponował mu stworzenie zespołu „Tarpany”. Edward Hulewicz stworzył zespół i poprzez casting radiowy zaprosił do współpracy gwiazdy takie jak: Halina Frąckowiak, Czesław Garbarek, Klaudiusz Maga,Piotr Milewski, Stefan Muzolf, Mirosław Polarek, Bogdan Szelugowski i Halina Żytkowiak.

Edward Hulewicz zasłynął z przeboju „Za zdrowie pań”. Jak sam przyznaje w wywiadzie dla Radia Pogoda, utwór ten wymyślił w trakcie prowadzenia auta. Twierdzi, że w trakcie jazdy w ciszy i spokoju myśli mu się najlepiej.

Tworząc ten utwór nie spodziewał się, że spotka się on z takim pozytywnym odbiorem.

Oprócz muzyki artysta angażuje się również w wiele innych projektów: Jest dziennikarzem muzycznym, pisze wiersze, maluje pejzaże, dużo ćwiczy, często uczęszcza na basen i siłownie. Bezustannie powtarza, że chciałby robić jeszcze więcej, ale niestety nie starcza mu czasu.

W trakcie rozmowy telefonicznej w Pogodnym Poranku w Radiu Pogoda z Asią Kruk i Zygmuntem Chajzerem wyznał, że pojawi się w Hotelu Słoneczny Zdrój Medical Spa & Wellness w Busku-Zdroju.

9 grudnia wystąpi dla zwycięzców konkursu Funduszu Wczasów Pogodowych.

Niedawno był gościem Radia Pogoda. Całego wywiadu z Edwardem Hulewiczem możecie posłuchać Państwo tutaj:

Radio Pogoda życzy wszystkim zwycięzcą udanego wyjazdu!

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >