Dziś 70 lat kończy Andrzej Rybiński! - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Dziś 70 lat kończy Andrzej Rybiński!

Dziś 70 lat kończy Andrzej Rybiński!

Dokładnie 30 października w Łodzi urodził się polski wokalista, gitarzysta i kompozytor – Andrzej Rybiński. Z okazji tych „okrągłych” urodzin Radio Pogoda chce przypomnieć Państwu o jego największych przebojach!

Dokładnie 30 października w Łodzi urodził się polski wokalista, gitarzysta i kompozytor – Andrzej Rybiński. Z okazji tych „okrągłych” urodzin Radio Pogoda chce przypomnieć Państwu o jego największych przebojach!

Pierwszym zespołem, w którym występował Andrzej Rybiński był „Kanon Rytm” – grupa muzyczna związana ze szkołą muzyczną do której uczęszczał. Występował również w amatorskich zespołach „Komety” i „Piotrusie”.

Grupa 2 PLUS 1 została założona na początku lat 70-tych, krótko po rozpoczęciu działalności Andrzej Rybiński dołączył do nich w charakterze gitarzysty i wokalisty. Zespół na swoim koncie ma dziesięć albumów studyjnych, w tym 3 złote płyty.

2 PLUS 1 zasłynęli z utworów: „Chodź, pomaluj mój świat”, „Czerwone słoneczko”, czy „Hej, dogonię lato”.

Andrzej i Eliza to zespół, który zadebiutował w 1971 roku, w tym samym czasie co grupa 2 PLUS 1. Grupę utworzył Andrzej Rybiński, ze swoją ówczesną żoną Elizą Grochowiecką i bratek Jerzym Rybińskim. Grupa wydała, aż 4 albumy. Niestety rozpadła się w roku 1981.

Andrzej Rybiński wydał aż 7 solowych albumów. Na niektórych z nich występuje również jego brat Jerzy Rybiński. Gościnnie występuje także na płytach innych artystów, takich jak Bajm czy Skaldowie. Dzięki piosence „Nie liczę godzin i lat”, dzięki której w 1983 roku otrzymał II nagrodę na XX Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu kojarzony jest z optymizmem i ujmującym uśmiechem!

WSPÓŁCZEŚNIE

Jak możemy przeczytać na oficjalnym Facebooku, wokalista pracuje właśnie nad kolejnym solowym albumem:

Pan Andrzej był gościem Anny Stachowskiej w Radiu Pogoda!

Cała rozmowa z Andrzejem Rybińskim w Radiu Pogoda do odsłuchania tutaj:

Z okazji urodzin cała Redakcja Radia Pogoda życzy Panu Andrzejowi wszystkiego pogodnego!

Autor:

Zobacz więcej >