Sophia Loren kończy dziś 85 lat - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Sophia Loren kończy dziś 85 lat

Sophia Loren kończy dziś 85 lat

Dziś 85 lat kończy najprawdopodobniej najpiękniejsza kobieta świata! Sophia Loren – włoska aktorka filmowa. Jedna z największym gwiazd kina na całym świecie.

,

Dziś 85 lat kończy najprawdopodobniej najpiękniejsza kobieta świata! Sophia Loren – włoska aktorka filmowa. Jedna z największym gwiazd kina na całym świecie.

Wychowała się we Włoskim miasteczku Pozzuoli, którego w 2005 r. została honorową obywatelką. Naprawdę nazywa się Sofia Villani Scicolone, pseudonim artystyczny Sophia Loren wymyślił jej mąż Carlo Ponti.

Na swoim koncie ma ponad 100 ról! American Film Institute umieścił ją na 21. miejscu listy największych aktorek wszech czasów (The 50 Greatest American Screen Legends).

Pytana o swój sekret na sukces powiedziała:

Choć jest jedną z najbardziej uzdolnionych aktorek na całym świecie nigdy nie wystąpiła w żadnej sztuce teatralnej. Powodem jest jej lęk przed występowaniem na scenie.

Sopfia nie od zawsze uważana była za piękność. W dzieciństwie była obiektem drwin rówieśników, którzy śmiali się z jej wyglądu, ponieważ była bardzo szczupła i wysoka.

Sytuacja zmieniła się wraz z wiekiem, gdy miała 15 lat zwyciężyła w konkursie piękności „Królowa Morza”.

W późniejszych latach aktorka miała 174 cm wzrostu i uważana była za najpiękniejszą kobietę na świecie.

Można powiedzieć że Sophia Loren jest jak wino. W wieku 81 lat została twarzą kampanii Dolce&Gabbana.

Jako 17 letnia dziewczyna poznała Carlo Pontiego, wtedy żonatego 39 latka. Przez kilkanaście lat Carlo cały czas pozostawał w związku małżeńskim, tworząc z Sophią zakazany związek.

W tamtych czasach Carlo był już uznanym reżyserem i producentem filmowym, w dużej mierze dzięki niemu Sophia osiągnęła karierę międzynarodową. Uczył ją zawodu i obsadzał w wielu produkcjach filmowych, aż w końcu uczynił ją gwiazdą światowego formatu.

Para była dwukrotnie zamężna. Pierwszy raz od 1957 r. do 1962 r. Powodem rozwodu było oskarżenie Carla o bigamię (pozostawanie w związku małżeńskim z dwiema osobami) za co groziły mu poważne konsekwencje prawne. Gdy reżyser uporządkował sprawy z poprzedniego małżeństwa para pobrała się ponownie w 1966 r. i pozostawali w nim aż do jego śmierci w 2007 roku.

Gdy przyszedł czas na założenie rodziny Sophia usłyszała od renomowanego ginekologa, że nie może mieć dzieci.

Jej świat się zawalił.

Diagnoza lekarza na szczęście okazała się nie prawdziwa. Obecnie Sophia jest matką 2 synów: dyrygenta i pianisty Carla Pontiego Jr. (ur. 29 grudnia 1968) oraz Edoarda Pontiego (ur. 6 stycznia 1973), który jest z zawodu scenarzystą, reżyserem i producentem.

Z okazji urodzin Redakcja Radia Pogoda życzy Sophie Wszystkiego Pogodnego!

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >