Nie żyje aktorka Hanna Dunowska - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Nie żyje aktorka Hanna Dunowska

Nie żyje aktorka Hanna Dunowska

Aktorka Hanna Dunowska zmarła w czwartek 1 sierpnia. Współprowadziła program „Czar Par”, a popularność zdobyła rolami w serialach takich jak „Dom”, „07 zgłoś się”, „Na dobre i na złe” czy „Barwy szczęścia”.

Aktorka Hanna Dunowska zmarła w czwartek 1 sierpnia. Współprowadziła program „Czar Par”, a popularność zdobyła rolami w serialach takich jak „Dom”, „07 zgłoś się”, „Na dobre i na złe” czy „Barwy szczęścia”.

Hanna Dunowska urodziła się w Mińsku Mazowieckim w 1958 roku. Była aktorką filmową i teatralną. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie.

Jeszcze na studiach zagrała główną rolę w filmie „Czułe miejsca” Piotra Andrejewa. W latach 90. prowadziła wspólnie z Krzysztofem Ibiszem program rozrywkowy „Czar Par”.

Widzowie poznali ją bliżej dzięki rolom w serialach telewizyjnych, m.in. w serialu TVP „Dom”, „07 zgłoś się”, „W labiryncie”, „Kuchni polskiej”, „Glinie”, „Na dobre i na złe”, „Samym życiu”, „Przyjaciółkach” i „Barwach szczęścia”.

Zagrała w filmie Krzysztofa Kieślowskiego „Bez końca”, pojawiła się także w „Zamknąć za sobą drzwi”, „Gorzkiej miłości”, „Feminie” w reż. Piotra Szulkina, w horrorze „Łza księcia ciemności”, „Psach”, „Ewangelii według Harry’ego” (zagrała u boku Viggo Mortensena i Jennifer Rubin), „Aniele śmierci” i thrillerze „Poza zasięgiem” (u boku Stevena Seagala).

Hanna Dunowska chorowała na nowotwór piersi, o czym otwarcie mówiła w wywiadach.

Po pokonaniu raka, ukończyła dwuletnie studium na kierunku psychoterapii metodą psychologii zorientowanej na proces w Instytucie Psychologii Procesu w Warszawie i studia podyplomowe na wydziale psychologii na Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie i podjęła pracę jako psychoterapeutka w założonym przez siebie Ośrodku Rozwoju i Psychoterapii „Przemiany”.

Wcześniej pomagała ofiarom przemocy w Centrum Praw Kobiet, a także podjęła współpracę z Centrum Psychologiczno-Terapeutycznym Wspierania Rodziny w Pruszkowie.

Przyczyna śmierci aktorki nie jest znana.

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >