Powstaje serial o Agnieszce Osieckiej - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Powstaje serial o Agnieszce Osieckiej

Powstaje serial o Agnieszce Osieckiej

Pierwszy biograficzny serial o autorce ponadczasowych tekstów piosenek przygotowuje TVP. Ruszyły zdjęcia do produkcji.W Osiecką na różnych etapach życia wcielą się aktorki Eliza Rycembel i Magdalena Popławska.

Pierwszy biograficzny serial o autorce ponadczasowych tekstów piosenek przygotowuje TVP. Ruszyły zdjęcia do produkcji.W Osiecką na różnych etapach życia wcielą się aktorki Eliza Rycembel i Magdalena Popławska.

Nie da się opowiedzieć historii polskiej muzyki rozrywkowej nie wspominając o Agnieszce Osieckiej. Była przyjaciółką Magdy Umer, powierniczką i autorką tekstów największych przebojów Maryli Rodowicz.

Telewizja Polska bierze na warsztat biografię artystki, która obrosła legendą nie tylko z uwagi na jej twórczość, ale również przez barwne i burzliwe życie prywatne.

Pisarka była znana z licznych romansów, a rozmaite anegdoty na jej temat przewijają sie w wywiadach największych gwiazd polskiej piosenki i telewizji. Choć nie znamy szczegółów na temat produkcji TVP, o której mówi się od dłuższego czasu, to wiemy o pierwszych angażach do głównej roli.

W rolę dorosłej Agnieszki Osieckiej ma się wcielić Magdalena Popławska:

Fabuła serialu obejmie młodość Osieckiej, jak również późniejsze lata jej życia.

W rolę młodej artystki wcieli się Eliza Rycembel. 27-letnia aktorka ma na swoim koncie występy m.in. w serialach „Belfer”, „1983” i „Odwróceni” czy w teatrze. Niedługo pojawi się na ekranach kin w filmie „Piłsudski”, gdzie zagra Wandę Juszkiewiczównę, córkę Marii Piłsudskiej.

Osiecką w dojrzałym wieku odegra Magdalena Popławska, aktorka filmowa („53 wojny”, „Atak paniki”, „Prosta historia o miłości”), serialowa („Usta usta”, „Diagnoza”) i teatralna. Popławska jest wielką fanką twórczości słynnej tekściarki. Aktorka w 2003 roku na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej zdobyła nawet nagrodę im. Agnieszki Osieckiej.

W TVP prace nad scenariuszem do serialu rozpoczęły się już dwa lata temu, o czym pisał portal WirtualneMedia.pl. Nie wiadomo, na kiedy dokładnie zaplanowano premierę produkcji.

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >