5 sposobów na wypadanie włosów

Fot. Pixabay.com

Wypadanie włosów może tak naprawdę dać się we znaki każdemu – niezależnie od wieku czy płci. Wciąż nie do końca wiadomo, dlaczego niektórzy po prostu tracą włosy, ale pojawia się coraz więcej rozwiązań na radzenie sobie z tą przypadłością. Poznaj 5 sposobów na wypadające włosy.

1. Zioła

Naturalnym i całkowicie bezpiecznym sposobem na wzmocnienie włosów jest stosowanie ziołowych naparów. Oprócz picia takiej mikstury, można też płukać włosy i za ich pomocą wzmacniać skórę głowy. Z ziół, które można polecić w takiej domowej kuracji, warto wymienić pokrzywę, brzozę, dziurawiec zwyczajny, chmiel, nasturcję i skrzyp polny. Zalecany czas kuracji takimi naparami to co najmniej dwa tygodnie. Warto codziennie pić siemię lniane, które także wspomaga odchudzanie i oczyszcza jelita. Dobry wpływ na siłę naszych włosów mogą też mieć sok marchewkowy oraz olej z czarnuszki

2. Właściwa dieta

Jedną z głównych przyczyn wypadania włosów jest stres. Aby choć trochę go ograniczyć, należy właściwie się odżywiać. W skład właściwej diety powinny wchodzić między innymi nienasycone kwasy tłuszczowe. Są to pestki dyni lub słonecznika, ryby, oliwki i oliwa z oliwek. Należy też pamiętać o odpowiednim przyswajaniu witamin z grupy B, a także witaminy C, A, E, H i D. Warto włączyć w swoją dietę bogate w białko i jod jajka, kasze, razowy chleb, pomidory, orzechy włoskie, migdały, fasolę białą i szparagową oraz kiełki pszenicy.

3. Maseczki z naturalnych składników

Jeszcze zanim w walce z wypadającymi włosami mogliśmy się wspomagać nowoczesną medycyną, przez wieki sprawdzały się naturalne maseczki. Najlepsze jest to, że przy takich maseczkach możecie wykorzystać rzeczy, które znajdziecie… w kuchni! Wiele kobiet stosuje maski do włosów zrobione z żółtek jaj oraz miodu (lub zamiennie: miód razem z oliwą z oliwek). Dobrym pomysłem jest też wymieszanie oleju ze słodkich migdałów z kilkoma kroplami olejku eterycznego. Dobrze sprawdza się również sam olej kokosowy, jeśli mamy możliwość potrzymać go na włosach przez kilka godzin i dopiero potem zmyć.

4. Właściwy szampon

Wybór odpowiedniego szamponu zapobiegającego wypadaniu włosów może przyprawić o prawdziwy ból głowy – tyle mamy możliwości. Kupując szampon, zwróćmy uwagę na jego skład. W walce z utratą włosów pomocne mogą okazać się specyfiki zawierające na przykład: wyciągi z czarnej rzepy, skrzypu polnego, żeń-szenia, chmielu lub pokrzywy. Dobre są tez szampony, w skład których wchodzi wyciąg z drzewa cytrusowego lub oliwnego.

5. Suplementy diety

Jeśli nie masz przekonania do naturalnych sposobów na zapobieganie wypadaniu włosów, możesz wykupić właściwe suplementy diety. Ważne, żeby nie kupować wszystkich jak popadnie, tylko upewnić się, że zawierają odpowiednie elementy. Zwróć uwagę na skład: lepsze suplementy powinny zawierać wyciąg ze skrzypu polnego, pokrzywy, spiruliny lub zielonej herbaty. Włosy wzmacniają też cynk, krzem, żelazo i niacyna. Dobrze też, by zadbać o dostarczenie organizmowi takich witamin jak A, B5, B6, B7, B12, C, E i H.

Zobacz też:

Jak powstrzymać wypadanie włosów - podstawy

Jaka dieta pomoga pielęgnować włosy?

Taka, w skład której wchodzą pestki dyni lub słonecznika, ryby, oliwki i oliwa z oliwek. Należy też pamiętać o odpowiednim przyswajaniu witamin z grupy B, a także witaminy C, A, E, H i D.

Które szampony mogą powstrzymać wypadanie włosów?

Są to takie szampony, które zawierają wyciągi z czarnej rzepy, skrzypu polnego, żeń-szenia, chmielu lub pokrzywy.

Jakie są najlepsze naturalne maseczki wzmacniające włosy?

To takie maseczki, które można zrobić samemu z żółtek jaj oraz miodu (lub zamiennie: miód razem z oliwą z oliwek).

Powiązane

Jakie są korzyści zdrowotne przytulania?

Woda ogórkowa na upały – przepis

Upały: Kto może je szczególnie źle znosić