3 książki idealne na zimowe wieczory

Przedstawiamy trzy nowe powieści od wydawnictwa Filia, których lektura świetnie umili Państwu te zimowe wieczory.

„Zapach fiołków”, „Taki krótki urlop”, „Dopóki będziemy kochać” – historie, które przeniosą Państwa do m.in. słonecznej Prowansji czy do tajemniczego Trójmiasta! Opowieści o podążaniu za marzeniami, miłosnych rozterkach czy o wydarzeniach trzymających w napięciu. Kto nie chciałby zrelaksować się przy ciekawej lekturze?

1. Renata Kosin „Zapach Fiołków”

Opowieść o tajemnicach z przeszłości, którym towarzyszy aromat fiołków.

Posłuchaj rozmowy z Renatą Kosin:

RECENZJA KSIĄŻKI „ZAPACH FIOŁKÓW”

Recenzja Joanny Kruk, dziennikarki Radia Pogoda

Ksenia kocha Xaviera i bardzo chce mieszkać z nim w rodzinnej Polsce, on woli swoją rodzinną Francję. Ksenia jedzie do niego do Prowansji, właściwie wraca do miejsca, w którym kiedyś przeżyła koszmar. Chce rozwikłać starą rodzinną tajemnicę i zdecydować czy dalsze losy związać ukochanym we  Francji, czy zrezygnować z miłości i spędzić życie w rodzinnej podlaskiej wsi. Jeśli bardzo Państwo chcą, a nie mogą wybrać się w podróż, proszę sięgnąć po „Zapach fiołków” Renaty Kosin.

Jest w tej powieści zapach, smak i cudowne widoki francuskiego Lazurowego Wybrzeża. Są też znajome okolice urokliwej wsi na Podlasiu. Jest rodzinna tajemnica, wielka miłość, ogromne emocje, rozterki i… zaskakujące zakończenie.

Jeśli znają już Państwo twórczość Renaty Kosin to w bohaterach „Zapachu fiołków” znajdą Państwo znajomych z innych powieści autorki. Jeśli sięgają Państwo po tę pisarkę pierwszy raz jestem przekonana, że zechcą poznać więcej jej opowieści. Jak zapach fiołków przelać z łąki na papier, jak konstruuje się tak wielowątkową powieść i czy Autorka jest w „twórczym szale”- tego dowiedzą się państwo z mojej rozmowy.

Posłuchaj recenzji książki „Zapach Fiołków”:

Renata Kosin – autorka powieści obyczajowych z tajemnicami z przeszłości w tle. Urodziła się i wychowała na Podlasiu. Obecnie na stałe mieszka na skraju malowniczego warmińskiego miasteczka. Tam odnajduje spokój, ciszę oraz inspirację do tworzenia kolejnych historii, którymi dzieli się ze swoimi czytelnikami.

2. Katarzyna Janus „Dopóki będziemy kochać”

Przepiękna historia o tym, że prawdziwa miłość zawsze cię odnajdzie.

Posłuchaj rozmowy z Katarzyną Janus:

RECENZJA KSIĄŻKI „DOPÓKI BĘDZIEMY KOCHAĆ”

Kuba Mędrzycki, dziennikarz Radia Pogoda:

Słońce, upał, lato i przepiękne krajobrazy południowych Włoch. A na tle tego wszystkiego miłosna historia pewnej dziennikarki. W takich okolicznościach rozgrywa się akcja powieści Katarzyny Janus “Dopóki będziemy kochać”.

Blisko czterdziestoletnia dziennikarka Anna Czernecka pracuje sobie na co dzień w wydawnictwie, w towarzystwie kilku koleżanek i kolegów, a także złośliwej szefowej, którą Anna nazywa Zołzą. Pewnego dnia szefowa wysyła ją do Włoch, aby Anna włańnie tam, konkretnie na zamku Miramare przygotowała duży artykuł o pewnym arystokracie. Niejakim księciu Amadeo d’Aosta.

Bohaterka książki Katarzyny Janus jest kobietą po kilku nieudanych związkach i aktualnie poszukującą miłości swojego życia. Po cichu liczy na to, że znajdzie ją właśnie tam gdzie wysyła ją szefowa. Czy tak się stanie? Cóż, Anna rzeczywiście spotyka na zamku MIramare i w jego okolicach wielu mężczyzn, ale ma ogromny problem, który a nich tak naprawdę powinien stać się jej wybrankiem.

Powieść “Dopóki będziemy kochać” czyta się lekko, a treść wciąga nas już po pierwszych kilku zdaniach. Jest to bardzo zgrabnie napisana historia i doskonale osadzona we współczesnych realiach. Autorka świetnie sobie radzi z dialogami, które miło zaskakują błyskotliwością i dowcipem. Bohaterowie książki Katarzyny Janus są postaciami z krwi i kości, bardzo wyrazistymi, a zarazem dość zwyczajnymi, takimi jakich spotykamy na co dzień. Na ulicy, w tramwaju czy wśród znajomych z pracy.

Sama autorka ma na swoim koncie już kilkanaście powieści, których pisanie, jak często podkreśla jest wyłącznie jej hobby. Katarzyna Janus bowiem  na codzień lekarzem pediatrą a także rehabilitantem medycznym osób dorosłych.

Kto ma ochotę oderwać się od codziennych spraw, rachunków, telefonów, obowiązków i przeżyć ciekawą historię nie tylko miłosną dziejącą się wśród pięknych włoskich krajobrazów to koniecznie powinien sięgnąć po książkę Katarzyny Janus “Dopóki będziemy kochać”.

Posłuchaj recenzji książki „Dopóki będziemy kochać”:

Katarzyna Janus – urodziła się w Kamiennej Górze, wychowała w Zgorzelcu, ale całe dorosłe życie (oprócz studiów na Akademii Medycznej we Wrocławiu) związała z Lesznem. Tam mieszka od wielu lat i nadal pracuje jako lekarz pediatra, pulmonolog dziecięcy i specjalista w rehabilitacji medycznej. Uwielbia podróżować. W swoich powieściach część akcji przenosi właśnie do tych krain, które wywarły na niej duże wrażenie. Jak sama przyznaje, pisanie książek jest doskonałą odskocznią od codzienności.

3. Maria Ulatowska, Jacek Skowroński „Taki krótki urlop”

Nowa wspólna powieść najpopularniejszego polskiego duetu pisarskiego! Tym razem zapraszają do Trójmiasta, gdzie ich bohaterowie wplątali się, oczywiście całkiem przypadkowo, w świat gangsterskich rozgrywek.

Posłuchaj rozmowy Marii Ulatowskiej i Jacka Skowrońskiego w Radiu Pogoda:

Fabuła powieści:

Aleksandra i Joachim, kardiolodzy z Warszawy, przyjeżdżają do Sopotu na spontaniczny, niedługi urlop.

Jednak już pierwszego dnia ich pobytu, wydarza się coś, co zamienia ich miły, wymarzony wypoczynek, w dramat, by nie powiedzieć – w horror. Najpierw zupełnie przypadkowo widzą morderstwo, a gdy chcą złapać trochę snu, żeby zastanowić się na trzeźwo i spokojnie, nad tym, co widzieli, ktoś wdziera się do wynajętego pokoju i porywa Olkę.

Joachimowi udaje się odbić dziewczynę i obydwoje uciekają furgonetką porywaczy.

Niestety fatalny ciąg zdarzeń sprawia, że zostają uznani za płatnych zabójców.

Muszą jak najszybciej wybrnąć z tarapatów, w jakie się wplątali. Nie mogą pozwolić, by ich krótki urlop stał się także ich ostatnim.

Maria Ulatowska autorka wielu bestsellerów, m. in. Cyklu Sosnówka i Kamienicy przy Kruczej. Wspólnie z Jackiem Skowrońskim, popularnym autorem powieści sensacyjnych, stworzyła takie bestsellerowe serie jak Historia spisana atramentem, Pałac w Moczarowiskach i kilka innych. Razem nie tylko piszą książki. Razem też jeżdżą, pływają, latają po całym świecie, napawając się pięknem poznawanych miejsc i zdobywając tematy do nowych powieści.

Powiązane

Weź udział w Szybkiej Piątce w Radiu Pogoda

Posłuchaj Powieści Radia Pogoda!

16 maja: imieniny i święta typowe i nietypowe