28 czerwca: imieniny i święta typowe i nietypowe

28 czerwca możemy obchodzić Dzień Ceviche. Fot. Pixabay

Dowiedz się, jakie typowe i nietypowe święta można dzisiaj obchodzić oraz kto ma imieniny 28 czerwca. Wyjaśniamy, co można świętować tego dnia, jeśli tylko się bardzo chce.

Wczoraj obchodziliśmy: Światowy Dzień Rybołówstwa, Dzień Kwiatu Pomarańczy, Narodowy Dzień Tortów Lodowych, Międzynarodowy Dzień Ananasa. Sprawdź, co można celebrować dzisiaj, jeśli naprawdę się postaramy i głęboko poszperamy w kalendarzu.

Kto dziś ma imieniny?

Imieniny dzisiaj obchodzą: Argymir, Ekard, Ekhard, Heraklides, Heron, Ireneusz, Jakert, Józef, Leon, Leona, Lubomir, Marcela, Paweł, Plutarch, Seren, Serena, Wincencja, Wincenta, Wincentyna i Zbrosław.

28 czerwca – jakie święto niecodzienne?

Corocznie 28 czerwca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Poznańskiego Czerwca 1956. Upamiętnia on pierwszy w PRL-u strajk generalny połączony z demonstracjami ulicznymi, który wybuchł 28 czerwca 1956 w Poznaniu. Został on krwawo stłumiony przez wojsko i milicję, ale przeszedł do historii jako Poznański Czerwiec. W toku walk i pacyfikacji miasta zginęło, w zależności od szacunków, 70 osób cywilnych oraz 8 żołnierzy i funkcjonariuszy UB i MO lub 49 cywilów i 8 spośród żołnierzy i aparatu bezpieczeństwa), a około 600 osób zostało rannych.

  • 28 czerwca można także obchodzić Dzień Logistyki (National Logistics Day). Ma on skłaniać do tego, by poświęcić trochę czasu na poznanie logistyki, czyli sektora biznesu, w którym wszystko jest w ruchu i porządku. Warto zastanowić się, jak zastosować ją we własnym życiu.
  • Każdego 28 czerwca Amerykanie obchodzą Dzień Ceviche. Jeśli nigdy nie próbowałeś cytrusowych owoców morza, to dziś jest idealny czas! Potrzebna jest tylko bardzo świeża surowa ryba, trochę cytrusów i parę dodatków. Ceviche to rodzaj sałatki z owocami morza, która jest popularna w przybrzeżnych regionach Ameryki Łacińskiej i na Karaibach. Tradycyjne ceviche przyrządza się, krótko marynując surową, posiekaną rybę sokiem z limonki z dodatkiem cebuli, papryczki chili i soli.
  • Także 28 czerwca możemy świętować Dzień Tapioki. Warto tego dnia przyrządzić w domu kilka niesamowitych smakołyków na bazie tapioki albo spróbować kilku na mieście. Można zacząć od najpopularniejszego puddingu z tapioki, na przykład z mlekiem kokosowym i mango, a potem trzeba spróbować popularnej w Tajlandii herbaty bąbelkowej. Mniej znane są u nas chętnie jadane w Indonezji krakersy z tapioki, a także podpłomyki i chleb z mąki z tapioki.

Chcesz złożyć życzenia solenizantom i bliskim z dowolnej okazji? Wyślij swoje zgłoszenia do Roberta Janowskiego!
Koncert Życzeń w każdą sobotę i niedzielę od 10:00 do 15:00 tylko w Radiu Pogoda!”

Czytaj też:

Powiązane

Kiedy wypada pełnia Księżyca w październiku 2022?

Wyniki Lotto 7.10.2022, piątek [Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa, Ekstra Pensja] i EuroJackpot

Quiz: Jak dobrze pamiętasz telewizyjne gwiazdy PRL?

1 comment

29 czerwca: imieniny i święta typowe i nietypowe – Radio Pogoda – wiadomości, porady, informacje – słuchaj radia 29 czerwca 2022 - 06:30
[…] Rozrywka […]
Dodaj komentarz