24 czerwca: imieniny i święta typowe i nietypowe

24 czerwca możemy celebrować Międzynarodowy Dzień Wróżek. Fot. Pixabay

Dowiedz się, jakie typowe i nietypowe święta można dzisiaj obchodzić oraz kto ma imieniny 24 czerwca. Wyjaśniamy, co można świętować tego dnia, jeśli tylko się bardzo chce.

Wczoraj obchodziliśmy: Dzień Służby Publicznej, Międzynarodowy Dzień Wdów, Dzień Owsianki, Międzynarodowy Dzień Kobiet-Inżynierów, Dzień Maszyny do Pisania, Dzień Ciasteczek Pekanowych, w nocy z 23 na 24 czerwca w wigilię Świętego Jana – noc świętojańska. Sprawdź, co można celebrować dzisiaj, jeśli naprawdę się postaramy i głęboko poszperamy w kalendarzu.

24 czerwca – imieniny

Imieniny dzisiaj obchodzą: Danuta, Emilia, Jan, Janina, Jan Chrzciciel, Janisław, Jarosław, Longin, Longina, Romuald, Romualda, Symplicjusz, Symplicy, Teodulf i Wilhelm.

24 czerwca – jakie święto niecodzienne?

Co roku 24 czerwca możemy świętować Międzynarodowy Dzień Wróżek (International Fairy Day). Wróżki istniały w niemal każdej kulturze, chociaż bywały nazywane różnymi imionami i różnie wyglądały. Te niesamowite skrzydlate i piękne stworzenia rozpalają wyobraźnię dzieci na całym świecie. Jak świętować ten dzień? Przede wszystkim dobrze się bawiąc. Można na przykład obejrzeć któryś z ponadczasowych filmów z wróżkami, np. „Śnieżkę” lub „Piotrusia Pana”. Dobrym sposobem świętowania będzie też czytanie bajek z wróżkami i zagubienie się w Narnii czy Nibylandii.
Poza tym:

  • W pierwszy piątek po 19 czerwca możemy świętować Narodowy Dzień Zabierania Psa do Pracy (Take Your Dog To Work Day). Zatem 24 czerwca, bo w 2022 roku w ten dzień wypada to święto, można spróbować zabrać psa do pracy (jeśli zasady obowiązujące w miejscu pracy na to pozwalają), zamiast zostawiać go samego w domu. To też dobry moment na refleksję nad szczególną więzią między człowiekiem a jego najlepszym przyjacielem, która nie powinna być przerywana w dni robocze. Badania wykazują, że zwierzęta domowe w miejscu pracy zmniejszają stres i niepokój, co ma wpływ na produktywność. Krótko mówiąc, pies sprawia, że ​​ludzie są spokojni i skupieni na wykonywanej pracy.
  • 24 czerwca możemy obchodzić Dzień Przepływania Basenu (Swim a Lap Day). Chodzi o to, żeby wybrać się na basen i chociaż trochę popływać. Pływanie jest doskonałe dla zdrowia. Szczególnie zalecane jest dla osób cierpiących na choroby zwyrodnieniowe i utrudniające poruszanie się, takie jak zapalenie stawów. Koryguje wady postawy i pomaga zwalczyć stres. Pozytywnie wpływa także na zdrowie układu krążenia i układu oddechowego. Pływać mogą także osoby, które są w zaawansowanym wieku.
  • Co roku 24 czerwca możemy celebrować Dzień Pralinek (National Pralines Day). To wyjątkowo słodki i smaczny dzień i świętowanie go jest bardzo przyjemne. Wystarczy delektować się różnorodnością smaków tych czekoladowych delicji. Można też spróbować zrobić pralinki samodzielnie.

Chcesz złożyć życzenia solenizantom i bliskim z dowolnej okazji? Wyślij swoje zgłoszenia do Roberta Janowskiego!
Koncert Życzeń w każdą sobotę i niedzielę od 10:00 do 15:00 tylko w Radiu Pogoda!”

Czytaj też:

Powiązane

Kiedy wypada pełnia Księżyca w październiku 2022?

Wyniki Lotto 7.10.2022, piątek [Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa, Ekstra Pensja] i EuroJackpot

Quiz: Jak dobrze pamiętasz telewizyjne gwiazdy PRL?