22 kwietnia: imieniny i święta typowe i nietypowe

22 kwietnia swój dzień mają psy rasy beagle. Fot Wikimedia Commons

Dowiedz się, jakie typowe i nietypowe święta można dzisiaj obchodzić oraz kto ma imieniny 22 kwietnia. Wyjaśniamy, co można świętować tego dnia, jeśli tylko się bardzo chce.

Wczoraj były urodziny królowej Elżbiety II, obchodziliśmy też Światowy Dzień Kreatywności i Innowacji, a także Dzień Buldoga. Sprawdź, co można celebrować dzisiaj, jeśli naprawdę się postaramy i głęboko poszperamy w kalendarzu.

22 kwietnia – imieniny

Imieniny dzisiaj obchodzą: Agapit, Aital, Gaja, Gajusz, Kaja, Leon, Leona, Leonid, Leonida, Lucjusz, Łucjusz, Łukasz, Soter, Strzeżymir, Teodor, Wanesa i Wirginiusz.

22 kwietnia – jakie święto niecodzienne?

Dziś jak co roku 22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi (International Mother Earth Day). Święto to zostało ustanowione w 2009 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych, by promować ochronę przyrody i ideę dbania o środowisko naturalne oraz życia w harmonii z naturą i Ziemią. Jest to największe święto ekologii na świecie. Tego dnia odbywa się wiele imprez i wydarzeń, które mają na celu zwiększenie świadomości ekologicznej wśród społeczeństw na całym świecie. Imprezy te organizują zarówno instytucje państwowe, jak i organizacje pozarządowe.
Poza tym:

  • Dziś w nocy swoje święto mogą mieć osoby, które lubią patrzeć w niebo. Co roku pomiędzy 16 a 25 kwietnia można obserwować aktywność roju Lirydów. Ich maksimum występuje w okolicy 22 kwietnia, więc jeśli będzie sprzyjająca pogoda, można zobaczyć dużo meteorów.
  • 22 kwietnia Amerykanie uczą swoje dzieci oszczędzania. National Teach Your Children to Save Day jest sponsorowany przez Fundację Edukacyjną Amerykańskiego Stowarzyszenia Bankowców. Tego dnia bankierzy, finansiści i inni eksperci od finansów odwiedzają szkoły i uczą uczniów, od przedszkolaków do szkoły średniej, dlaczego oszczędzanie pieniędzy jest niezbędne. Rozmawiają z nimi o wydatkach, darowiznach i inwestowaniu w nadziei, że gdy dorosną, będą w stanie lepiej radzić sobie ze swoimi pieniędzmi.
  • 22 kwietnia to Narodowy Dzień Beagle (National Beagle Day). Beagle to rasa angielskich psów gończych używanych do polowań, które okazały się wspaniałymi zwierzakami rodzinnymi. Są śliczne, urocze i sympatyczne. Dziś można rozpieszczać beagle prezentami, smakołykami i naprawdę długimi spacerami.

Czytaj też:

Powiązane

Wyniki Lotto 13.08.2022, sobota [Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa, Ekstra Pensja, Ekstra Premia]

Quiz: “Lokomotywa” i inne wiersze Brzechwy. Jak dobrze pamiętasz ukochane rymowanki z dzieciństwa?

15 sierpnia 2022 – czy to dzień wolny? Czy sklepy będą otwarte?