20 kwietnia: imieniny i święta typowe i nietypowe

20 kwietnia wypada Światowy Dzień Papeterii. Fot. Flickr

Dowiedz się, jakie typowe i nietypowe święta można dzisiaj obchodzić oraz kto ma imieniny 20 kwietnia. Wyjaśniamy, co można świętować tego dnia, jeśli tylko się bardzo chce.

Kwiecień obfituje w nietypowe święta – dopiero co celebrowaliśmy Dzień Tartanu czy Dzień Bobrów, a wczoraj suszyliśmy pranie na świeżym powietrzu w Dzień Wywieszania Prania. Sprawdź, co można celebrować dzisiaj, jeśli naprawdę się postaramy i głęboko poszperamy w kalendarzu.

20 kwietnia – imieniny

Imieniny dzisiaj obchodzą: Agnieszka, Amalia, Antonin, Berenika, Czesław, Jagna, Nawoj, Marcelin, Marcjan, Sekundyn, Sewerian, Sulpicjusz, Szymon, Teodor, Teotym, Ursycyn, Wiktor, Zenon i Zotyk.

20 kwietnia – jakie święto niecodzienne?

20 kwietnia co roku obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolnej Prasy (World Press Freedom Day). Został on ustanowiony w 1991 roku z inicjatywy Reporterów bez Granic przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, które uznało wolną, pluralistyczną i niezależną prasę za podstawowy element funkcjonowania każdego demokratycznego społeczeństwa.
Poza tym:

  • W tym roku 20 kwietnia wypada Światowy Dzień Papeterii (World Stationery Day). Ustanowiono go w 2012 roku, aby nie zaginęła sztuka ręcznego pisania, czego niektórzy się obawiali w dobie komputerów, smartfonów i e-maili. Od tego czasu Dzień Papeterii jest celebrowany na całym świecie przez entuzjastów długopisu i papieru. Ręczne pisanie listów czy kartek z życzeniami świątecznymi i wysyłanie ich do przyjaciół czy rodziny wymaga znacznie większego zaangażowania niż skorzystanie z e-maila czy komunikatora. Osoby, które je otrzymują, na pewno to doceniają.
  • Co roku w środę ostatniego pełnego tygodnia kwietnia w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Hongkongu i Malezji obchodzony jest Dzień Pracownika Administracji (National Administrative Professionals Day). W tym roku wypada 20 kwietnia. Tego dnia wszyscy starają się docenić pracę sekretarki i sekretarza, asystentki i asystenta, oraz pracowników pomocniczych w biurze, pojmowanych ogólnie, jako pracowników administracyjnych. W niektórych krajach dzień ten wypada jutro, a w Polsce sekretarki i asystentki od kilku lat obchodzą swoje święto 25 stycznia, ale 20 kwietnia także jest doskonałym dniem, aby obdarować je kwiatami lub czekoladkami.
  • 20 kwietnia co roku obchodzony jest Dzień Języka Chińskiego ONZ (UN Chinese Language Day). Został on ustanowiony jako dzień jednego z sześciu oficjalnych języków roboczych ONZ. Jest to okazja do świętowania wielojęzyczności i różnorodności kulturowej, a także do oddania hołdu Cangjie, mitycznej postaci, która około 5000 lat temu wynalazła chińskie znaki.

Czytaj też:

Powiązane

Wyniki Lotto 13.08.2022, sobota [Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa, Ekstra Pensja, Ekstra Premia]

Quiz: “Lokomotywa” i inne wiersze Brzechwy. Jak dobrze pamiętasz ukochane rymowanki z dzieciństwa?

15 sierpnia 2022 – czy to dzień wolny? Czy sklepy będą otwarte?

2 komentarze

Agnieszka 20 kwietnia 2022 - 19:50
Obchodzę dziś imieniny i chłopak przysłał mi piękny bukiet z Poczty Kwiatowej. Bardzo mi było miło, że mimo, że jest w innym mieście i tak o mnie pamiętał. Kochany jest :)
21 kwietnia: imieniny i święta typowe i nietypowe – Radio Pogoda – wiadomości, porady, informacje – słuchaj radia 21 kwietnia 2022 - 05:08
[…] Rozrywka […]
Dodaj komentarz