20 czerwca: imieniny i święta typowe i nietypowe

20 czerwca można celebrować Dzień Koktajlu Waniliowego. Fot. Pixnio

Dowiedz się, jakie typowe i nietypowe święta można dzisiaj obchodzić oraz kto ma imieniny 20 czerwca. Wyjaśniamy, co można świętować tego dnia, jeśli tylko się bardzo chce.

Wczoraj obchodziliśmy: Światowy Dzień Anemii Sierpowatej, Dzień Kota Garfielda, Dzień Miłośników Indyków, Dzień Niespiesznego Spacerowania. Sprawdź, co można celebrować dzisiaj, jeśli naprawdę się postaramy i głęboko poszperamy w kalendarzu.

20 czerwca – imieniny

Imieniny dzisiaj obchodzą: Adalbert, Baltazar, Benigna, Bogna, Bratomir, Edburga, Florentyna, Franciszek, Gemma, Hektor, Jan, Jan Chrzciciel, Makary, Małgorzata, Rafaela, Rafał.

20 czerwca – jakie święto niecodzienne?

20 czerwca co roku w ponad stu krajach obchodzony jest Światowy Dzień Uchodźcy (World Refugee Day). Został on ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych, by wyrazić empatię i troskę o uchodźców na całym świecie. Warto wyobrazić sobie tego dnia, jak by to było, gdybyśmy sami musieli opuścić swój dom, swoją społeczność, swój kraj i uciec do innego? Z jakimi wyzwaniami i poczuciem straty trzeba się zmierzyć? Ten dzień jest wyjątkową okazją, by uświadomić społeczeństwom w krajach, które są odległe od problemów uchodźców, jak trudne i często tragiczne są ich doświadczenia.

  • W Polsce 20 czerwca obchodzimy Narodowy Dzień Powstań Śląskich. Ustanowiono go w rocznicę wkroczenia wojsk polskich na Górny Śląsk w 1922 roku po ostatecznych rozstrzygnięciach granicznych w wyniku powstań i plebiscytu.
  • Co roku 20 czerwca możemy tak jak Amerykanie celebrować Dzień Koktajlu Waniliowego (National Vanilla Milkshake Day). W upalny dzień nic nie smakuje tak dobrze, jak orzeźwiający waniliowy koktajl mleczny. Celebrując ten dzień, warto wyciągnąć blender i samodzielnie przyrządzić sobie pyszny koktajl w domu lub odwiedzić ulubioną restaurację lub lodziarnię. Także weganie oraz osoby, które nie tolerują laktozy lub nabiału mogą się cieszyć koktajlem waniliowym przyrządzonym na bazie mleka roślinnego.
  • 20 czerwca możemy także świętować Światowy Dzień Produktywności (World Productivity Day). Tego dnia warto pomyśleć, jak zmaksymalizować swoją produktywność, nie zwlekać z wykonywaniem zadań, zwłaszcza nie odkładać na później najtrudniejszych i zminimalizować zmarnowany czas. W efekcie więcej czasu w swoim życiu będzie można poświęcić na rzeczy, które się kocha.

Chcesz złożyć życzenia solenizantom i bliskim z dowolnej okazji? Wyślij swoje zgłoszenia do Roberta Janowskiego!
Koncert Życzeń w każdą sobotę i niedzielę od 10:00 do 15:00 tylko w Radiu Pogoda!”

Czytaj też:

Powiązane

Kiedy wypada pełnia Księżyca w październiku 2022?

Wyniki Lotto 7.10.2022, piątek [Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa, Ekstra Pensja] i EuroJackpot

Quiz: Jak dobrze pamiętasz telewizyjne gwiazdy PRL?