2 lipca: imieniny i święta typowe i nietypowe

2 lipca obchodzimy Światowy Dzień UFO. Źródło: Christian Plass, Pixabay

Dowiedz się, jakie typowe i nietypowe święta można dzisiaj obchodzić oraz kto ma imieniny 2 lipca. Wyjaśniamy, co można świętować tego dnia, jeśli tylko się bardzo chce.

Wczoraj obchodziliśmy: Dzień Psa, Dzień Nieodpowiednich Spodni, Światowy Dzień Architektury, Dzień kodu pocztowego, Dzień Kreatywnych Smaków Lodów. Sprawdź, co można celebrować dzisiaj, jeśli naprawdę się postaramy i głęboko poszperamy w kalendarzu.

Kto dziś ma imieniny?

Imieniny dzisiaj obchodzą: Bernardyn, Bogodar, Bogudar, Bożdar, Bożydar, Eugenia, Eutyches, Eutychiusz, Juwenalis, Martynian, Niegosława, Switun i Urban.

2 lipca – jakie święto niecodzienne?

Co roku 2 lipca wypada Światowy Dzień Dziennikarza Sportowego (World Sports Journalists Day). Jest on obchodzony od 1994 roku w rocznicę utworzenia w 1924 roku w Paryżu Międzynarodowego Stowarzyszenia Prasy Sportowej (AIPS). Dziennikarstwo sportowe pojawiło się w XIX wieku, ale początkowo koncentrowało się głównie na sportach elitarnych, takich jak wyścigi konne i boks. Relacje skierowane były głównie do klasy wyższej, ponieważ gazety były poza zasięgiem mas. Rozkwit dziennikarstwa sportowego nastąpił dopiero, gdy pojawiły się tanie gazety, bardziej dostępne dla niższych warstw społeczenych. W 1880 roku na sport w gazetach przeznaczono jedynie 0,4 proc. miejsca, a w latach dwudziestych XX wieku sport zajmował już 20 proc. powierzchni gazet i redakcje zaczęły zatrudniać reporterów wyłącznie do relacji sportowych. Dziś dziennikarstwo sportowe wykorzystuje nie tylko media drukowane, ale także radio, telewizję i internet.
Poza tym:

  • Co roku 2 lipca możemy świętować Światowy Dzień UFO (World UFO Day). Jest on obchodzony od 2001 i upamiętnia katastrofę UFO w Roswell 2 lipca 1947 roku. Lokalna prasa obwieściła wówczas, że niedaleko Roswell w stanie Nowy Meksyk doszło do rozbicia się statku należącego do istot pozaziemskich. Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych wprawdzie zdementowały te doniesienia, informując, że była to katastrofa balonu meteorologicznego, jednak nie zmniejszyło to zainteresowania incydentem ufologów. W latach 90. Armia USA opublikowała dwa obszerne raporty, ujawniające , że obiekt, który rozbił się w Nowym Meksyku, był balonem testowym używanym w ramach tajnego wojskowego Projektu Mogul. Jednak incydent w Roswell nadal cieszy się zainteresowaniem w mediach i wciąż powstają na jego temat nowe teorie spiskowe. Sprawa z Roswell została opisana jako „najsłynniejsze na świecie, najdokładniej zbadane i najdokładniej obalone twierdzenie o UFO”.
  • W pierwszą sobotę lipca, więc w tym roku 2 lipca, obchodzimy Dzień Wyjścia do Parku (Hop-A-Park Day). Jest to dzień na zwiedzanie parków w swojej okolicy, a także na ponowne nawiązanie kontaktu z sąsiadami i lokalną społecznością. Nie tylko można spędzać czas na świeżym powietrzu, ale też może być to świetny sposób na detoks od telefonu i internetu. To okazja do celebrowania prostych radości życia, takich jak spokojny spacer, powiew świeżego powietrza i całkowity relaks. Trzeba tylko pamiętać, by wyskakując do parku, zostawić w domu telefon.
  • Co roku 2 lipca Amerykanie obchodzą I Forgot Day, który jest okazją do przeprosin i nadrabiania wszystkich wydarzeń i okazji, o których zapomnieli. Zdarza się, że zapominamy o rocznicy ślubu, imieninach czy urodzinach i właśnie 2 lipca mamy szansę, by za to wszystko przeprosić. Tego dnia warto poświęcić chwilę i ustawić w kalendarzu w smartfonie czy laptopie alerty, które pomogą nie zapominać o tych okazjach w przyszłości.
  • Także 2 lipca możemy obchodzić Dzień wolności od strachu przed mówieniem (Freedom From Fear of Speaking Day). Ustanowiono go, by pomóc w przezwyciężaniu lęku przed publicznymi wystąpieniami. Problem ten dotyczy wielu osób i warto skorzystać z okazji, aby omówić tę przypadłość i jej przyczyny, a także skorzystać z rad, jak się jej pozbyć. Tego dnia specjaliści, a także osoby, które przezwyciężyły ten lęk, chętnie dzielą się wskazówkami, jak stać się bardziej pewnymi siebie.

Uwaga! Dla wszystkich naszych Czytelników mamy coś naprawdę wyjątkowego. Przygotowaliśmy niezwykle ciekawe quizy z różnych kategorii. Największą niespodzianką jest to, że po rozwiązaniu quizu jest szansa na wygranie nawet 50 tys. złotych! Kliknij i sprawdź

Szukasz chwili wytchnienia? Zrób sobie przerwę i włącz Radio Pogoda!

Czytaj też:

Powiązane

Najlepsze cytaty Beaty Tyszkiewicz

Psy i koty – dlaczego zachowują się tak, a nie inaczej? Wyjaśniamy

Kolory ścian – jak wpływają na samopoczucie człowieka?

1 komentarz

3 lipca: imieniny i święta typowe i nietypowe – Radio Pogoda – wiadomości, porady, informacje – słuchaj radia 3 lipca 2022 - 00:22
[…] Rozrywka […]
Dodaj komentarz