2 czerwca: imieniny i święta typowe i nietypowe

2 czerwca możemy obchodzić Dzień bez Krawata. Fot. Pixnio

Dowiedz się, jakie typowe i nietypowe święta można dzisiaj obchodzić oraz kto ma imieniny 2 czerwca. Wyjaśniamy, co można świętować tego dnia, jeśli tylko się bardzo chce.

Wczoraj obchodziliśmy: Międzynarodowy Dzień Dziecka, Ogólnopolski Dzień bez Alkoholu, Światowy Dzień Mleka, Święto Służby Ruchu Lotniczego, Światowy Dzień Biegania, Dzień Dinozaura. Sprawdź, co można celebrować dzisiaj, jeśli naprawdę się postaramy i głęboko poszperamy w kalendarzu.

2 czerwca – imieniny

Imieniny dzisiaj obchodzą: Blandyna, Domna, Efrem, Erazm, Eugeniusz, Florianna, Fotyn, Jaczemir, Marcelin, Maria, Marianna, Materna, Mikołaj, Mszczuja, Nicefor, Piotr, Racisław, Sadok i Trofima.

2 czerwca – jakie święto niecodzienne?

W Polsce 2 czerwca możemy obchodzić Dzień bez Krawata. Jest to nieformalne święto obchodzone w wielu firmach, w których krawat jest obowiązkowym elementem męskiego ubioru. Tego dnia jednak pracodawcy odstępują od tej reguły i i pracownicy mogą nie nosić krawata.
Poza tym:

  • Co roku 2 czerwca lub w najbliższy dzień powszedni (jeśli 2 czerwca wypada w sobotę lub niedzielę) możemy wzorem Amerykanów obchodzić Dzień Wcześniejszego Wychodzenia z Biura (National Leave the Office Early Day). Święto to zostało wymyślone w 2004 r. przez Laurę Stack, ekspertkę ds. produktywności, aby uświadomić korzyści płynące ze zwiększonej produktywności w miejscu pracy. Jest ono zachętą dla pracowników, by wykonywać zadania przed terminem, zwiększając wydajność i produktywność, i dzięki temu szybciej wyjść z biura.
  • 2 czerwca obchodzony jest na całym świecie Dzień „Kocham mojego dentystę” (I Love My Dentist Day). Tego dnia możemy dziękować naszym dentystom i wyrażać uznanie za ich fantastyczną pracę. To oni leczą nasze zęby, abyśmy mieli piękny i zdrowy uśmiech.
  • W czwartek 2 czerwca 2022 odbywa się ceremonia 2022 Trooping the Color w ramach obchodów Platynowego Jubileuszu Królowej. Tego dnia obchodzone są urodziny monarchy, mimo że urodziny Elżbiety II przypadają na 21 kwietnia. W kwietniu królowa obchodzi prywatne urodziny z rodziną, a w czerwcu oficjalne państwowe. Telewizja BBC na żywo transmituje uroczystości – w tym roku zaplanowano paradę 1400 żołnierzy, 200 koni i 400 muzyków.

Chcesz złożyć życzenia solenizantom i bliskim z dowolnej okazji? Wyślij swoje zgłoszenia do Roberta Janowskiego!
Koncert Życzeń w każdą sobotę i niedzielę od 10:00 do 15:00 tylko w Radiu Pogoda!”

Czytaj też:

Powiązane

Kiedy wypada pełnia Księżyca w październiku 2022?

Wyniki Lotto 7.10.2022, piątek [Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa, Ekstra Pensja] i EuroJackpot

Quiz: Jak dobrze pamiętasz telewizyjne gwiazdy PRL?

1 comment

3 czerwca: imieniny i święta typowe i nietypowe – Radio Pogoda – wiadomości, porady, informacje – słuchaj radia 3 czerwca 2022 - 05:02
[…] Rozrywka […]
Dodaj komentarz